| Simona_7846 a întrebat:

Cei care sarbatoresc Hanukkah, se aduna undeva? Adica, ma refer daca aceasta sarbatoare este celebrata, e vreo slujba sau ceva? Cum avem noi slujbele pentru diferite sarbatori: Craciun, Paste, anumiti sfinti si mergem la biserica.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai multe este o sarbatoare sarbatorita in familie

| minrest a răspuns:

Sarbatorile evreesti se fac in familie. Ei de fapt nu au avut voie sa faca mai nimic, in majoritatea tarilor. S-ar fi considerat ca insulta crestinismul daca at fi serbat ceva public.