| anonim_4396 a întrebat:

Cica pe o asa zis pagina atee scrie, apare mai jos, de ce naiba se numeste atei si agnostici daca se vorbeste de orice numa de ateism nu?

Acesta nu este un grup pentru discutii interconfesionale, ci un loc unde ne adunăm, punem țara la cale, stabilim întâlniri și cunoaștem oameni cu care să colaborăm la proiecte, cu care să ieșim la o bere și cu care să creăm o comunitate mai unită și mai mare.

http://www.facebook.com/groups/ateisiagnostici/

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

Pentru că nu mai ai ce sa vorbești despre religie, toate argumentele s-au folosit deja, ce rost are sa despici in 4 un subiect care nu duce nicăieri? Ateu hardcore ești pe la 14 ani, când abia descoperi că ai liber arbitru, oamenii aceia nu-s atei de ieri și sunt satuli să audă aceleași tâmpenii la nesfârșit, plus că înțeleg psihologia din spatele credințeiwinking.
Îți zic pentru că eu fac parte din acel grup de la începuturile lui.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numele pare a fi un alt mod de a spune ca grupul e doar un alt grup obisnuit, de oameni. Daca ma intrebi pe mine, mi se pare interesanta abordarea asta. Sunt sigur ca se gasesc si grupuri care sa iti satisfaca dorintele de conversatie si schimbat de idei

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Bune argumente