| Irina1Irina a întrebat:

Cine este pentru voi Iisus?

29 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Un om obisnuit care intr-o lume inegala propaga idei egalitariste lasand impresia ca cele spuse de el sunt de sorginte divina, restul e o poveste cusuta cu ata alba.

| Inferno a răspuns:

Profet in religia islamica, fiul lui Dumnezeu in cea crestina, figura marcanta cu influente decisive asupra gandirii colective. Martirizat pentru credinta sa.

NOname
| NOname a răspuns:

Un personaj dintr-o carte cu basme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ai o problema cred ca putin citesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Câtă nerușinare. laughing
O să plătești pentru asta.Parcă te văd îngenunchind în fața lui Hristos. Căiește-te fiica mea, sfârșitul e aproape.

Răspuns utilizator avertizat
| robby212 a răspuns:

Insusi Domnul Domnilor, Insusi Imparatul Imparatilor!
Fiul Lui Dumnezeu, Cel care, pentru pacatele noastre cele multe, S-am jertfit, Jertfa Imparateasca!
Cum zicea exile...Calea, Adevarul si Viata!
Crede in El si vei mostenii Imparatia Tatalui!
Numai bine, Doamne ajuta!

| Lizzu a răspuns:

Poate un simplu om care a trait acum 2000 de ani, care a avut chemarea si darul de a aduce pace si iubire in lume asa cum sunt a fost Gandhi, cum este Dalai Lama.

Un simplu om sarac care a avut puterea si vointa sa castige cat mai multi ascultatori ai parerilor si credintelor sale si atat.

Un om pe care poate biblia il preamareste in van, ii atribuie numele de fiul lui dzeu pentru a face povestea mai interesanta si credibila; cand de fapt in realitate totul nici nu a stat la fel.

Asta cred eu.

| Exilee a răspuns:

Fiul lui Dumnezeu, print al pacii, Mielul care S-a jertfit pentru mantuirea noastra, Calea Adevarul si Viatawinking
Sanatate.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Fiul Întâi-născut a lui Dumnezeu care a venit pe pământ pentru a-şi oferi viaţa ca să răscumpere omenirea din păcat şi moarte.
(Ioan 3:16)

| SimonaCristina a răspuns:

Doamne!
Iisus este fiul lui Dumnezeu, cel care apara lumea impreuna cu Tatal Nostru Ceresc.
Cine vrei sa fie?!
Vecinu'?!

| Maxim96 a răspuns:

Iisus este Fiul lui Dumnezeu care a Mantuit Domnul.este a 2 persoana din trinitate!

| Scarbo a răspuns:

Un personaj dintr-o carte care a facut minuni pe tot parcursul vietii, dar care nu s-a ales cu nimic din asta, sfarsind rastignit pe cruce. Dupa toate acestea a inviat a 3a zi dupa scripturi.

| Mikhtarian a răspuns:

Ultima sansa de a ajunge acolo sus, la dreapta Lui.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Unu care a murit acum 2000 de ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Si a inviat

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Si a reusit sa prosteasca lumea!

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru anonim_4396):

NOname are dreptate e un personaj dintr-o carte de basme!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

De ce crezi asta?

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-mi un motiv sa nu cred asta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Ia motive mii din scriptura.El te-a creat asa cum esti un om care poti vedea gandi, privi, etc

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce te face sa crezi ca este adevart ce scrie acolo? Cu ce argumente vi?

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

1981 de ani în urmă. Aproximativ, poate cu 3 ani în minus sau în plus.

| Krokodil a răspuns:

Un nene

| ChuckNorris42 a răspuns:

Un fel de Batman da fara costum

| nyteshade1797 a răspuns:

Nimeni.