| larisa523 a întrebat:

Cine sunt "Newboys"? Stiu ca sunt o formatie care canta muzica, crestina dar vreau sa stiu mai multe informatii despre ei.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Darr1u5 a răspuns:

Newsboys este o trupă pop-rock creștin fondată în 1985, în Mooloolaba, Queensland, Australia. Dar vreau sa iti spun ca nu ar trebui sa existe astfel de muzica. Pentru ca nu poate exista religie pagano-crestina. Muzica rock nu se poate amesteca cu cea crestina, pentru ca si im Biblie e scris ca nu putem sluji la doi stapani, ori cu Dumnezeu, ori cu cel rau. Citeste asta referitor la muzica: http://www.faracompromis.ro/......-crestina/

| larisa523 explică (pentru Darr1u5):

Multumesc foarte mult pentru raspuns, apreciez. Nu te contrazic la argumentul tau cum ca in Biblie scrie ca nu putem sluji la doi stapani, deoarece este adevarat, dar in Biblie mai scrie: Psalmul 150:3-5 3 Lăudaţi-L cu sunet de trâmbiţă,
lăudaţi-L cu lăuta şi harpa!
4 Lăudaţi-L cu timpane şi cu jocuri,
lăudaţi-L cântând cu instrumente cu corzi şi cu cavalul.
5 Lăudaţi-L cu chimvale sunătoare,
lăudaţi-L cu chimvale zăngănitoare!
Multumesc din nou pentru raspuns!
O zi buna!

| Darr1u5 a răspuns (pentru larisa523):

Da asa scrie insa citeste cu atentie: "laudati - L" pe Dumnezeu, nu pe Satan. Chiar ieri am avut o discutie cu cineva pe subiectul muzicii crestine. Imi zicea, pai sti acum am evoluat se canta mai modern nu ca si prin anii '60. Oare Dumnezeu s-a schimbat? Eu cred ca oamenii s-au schimbat, pentru ca le place mai mult LUMEA si lucrurile din lume. Daca cei din lume canta rock, noi de ce sa nu cantam rock? Daca cei din lume canta hip-hop, pop, clasica, populara, noi de ce sa nu cantam si noi?

Dar ma intreb, oare la Dumnezeu ii place, ca noi cantam ceea ce canta si lumea?

Imi face placere sa ajut oamenii, mai ales ca sa afle Adevarul.