| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Cineva m-a visat ca am stat cu ea pe gatul unui demon de 2 metrii, mancandu-i carnea de pe gat.Ce inseamna?

21 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ce dracu am citit? Si ca am vazut ca tu dai crezare viselor pentru ca ai visat de atatea ori ce o sa se intample maine, e normal, dupa ce-ai visat ceva, sa zicem ca visezi ca o sa mananci un fel de mancare, daca ti se ofera ziua urmatoare, e normal sa faci legatura.Cred ca asta se intampla tuturor oamenilor.

| dragos9234 a răspuns:

Mamă....si 2 ""metrii"" avea ma?

| Miauti a răspuns:

Inseamna ca duci lipsa de temeri sau frica spirituala.

| Zenit313 a răspuns:

"Visele sunt simple manifestari ale subconstientului" -nu reprezinta absolut nimic.
Daca iti este frica de ceva, este foarte probabil ca sa visezi acel lucru.

"Am incetat sa ma uit seara sub pat dupa monstrii cand am realizat ca sunt in interiorul meu"

Stai linistita, Bau-Bau nu exista! happy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru Zenit313):

Hei.Sunt baiat.In fine.
Nu sunt simple manifestari ale subconstientului, am visat chestii care ziua urmatoare s-au intamplat.De prea multe ori s-a intamplat asta ca sa zic ca sunt simple manifestari ale subconstientului.O zi buna!

| Zenit313 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Credeam ca esti fata, in general fetele sunt speriate de Bau-Bau si intuneric laughing
Este doar imaginatia ta si fenomeul Déjà vu!
Intrebi ce sunt visele si cand cineva iti ofera o explicatie clara si demonstrata stiintific..il contrazici sad
Vrei sa iti spun ca ai puteri supranaturale si esti alesul lui Dumnezeu ca sa distrugi demonii care ameninta omenirea?
Este clar ca accepti doar raspunsuri asemanatoare si ignori realitatea.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru Zenit313):

Crezi ce vrei,e prea de tot sa visez ca cineva imi trimite mesaj cu "e cainele tau?" si sa ma sune cineva ziua viitoare intrebandu-ma "e cainele tau?" cand ii dictam tema la informatica!
Haide,serios acum.
Si nu numai mie mi se intampla.oh go on
Multora,multora,oricui i se poate intampla sa aiba vise in genul. Exista Dumnezeu, asta e clar, chiar nu ma luati de prost sau de credul, de obicei nu cred fara dovezi, si Dumnezeu mi-a dat foarte multe dovezi.Multumesc Lui.
O zi buna!big grin

| Zenit313 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Si mie mi se intampla rolling on the floor
Eu nu cred ce vreau..eu iau in considerare realitatea fie ca imi convine sau nu.
Mos Craciun si prietenii sai...in fine.

O zi buna! happy

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru Zenit313):

Imi plac cartofii.laughing

| ghandi2013 a răspuns (pentru Zenit313):

Bai psiholog de criza, unde ti-ai terminat "studiile"?
Ai citit ce scria pe cutia de somnifere si te-ai trezit psiholog?
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| Zenit313 a răspuns (pentru ghandi2013):

Am prieteni care studiaza psihologia/medicina si unii mai citesc cateodata.
Daca spun ceva gresit, argumenteaza, pentru ca te faci de ras din nou.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Zenit313):

Pai prietenii tai sudiaza, nu tu.Cand o sa auzim "... este super-master la medicina, teologie, fizica cuantica" atunci s-ar putea sa te credem.

| Zenit313 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Un raspuns ciudat...
Nu trebuie sa ma crezi, trebuie sa gandesti tu singur si sa accepti realitatea indiferent ca iti convine sau nu.
Sa gandesti impartial...dar este mult prea tarziu pentru tine sad

| dracu14 a răspuns:

Bai si i-am zis de atatea ori lui varumio sa nu mai sperie oamenii in vis...asa e el mai glumet, se tine mereu de sotii
recomandat:sa nu mai consumi etnobotanice inainte de culcare

| LegionarulRoman a răspuns:

S-ar putea sa se deschida portile iadului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare: Ai vazut tu sau acea persoana un demon? Daca nu atunci de ce naiba tragii concluzia ca entitatea vazuta vis de persoana respectiva e demon? Daca nu ai vazut vreun demon nu am cu cine vorbi.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru anonim_4396):

Nu eu.Persoana mi-a povestit visul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Ok sa-ti spun ceva: daca tipa nu a vazut cum arata un demon cum naiba stie ca ceia ce a vazut e demon?

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu trebuie să ne-ncredem în vise, majoritatea sunt doar întruchipări ale minții noastre.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Nu exista nicio semnificatie in vise.
Sunt doar pure imagini, dorinte, etc. ce s-au intamplat in subconstient in aceea zi, sau dintr-un trecut mai putin sau mai mult indepartat.
Daca pot sa numesc asa, sunt de fapt niste ganduri amestecate, continuari ale unor actiuni, depinde de situatie.

Visele cele mai credibile sunt cele in care au loc minuni gen; prevestire, etc.

In Sfanta Scriptura intalnim :

"Căci din mulţimea grijilor se nasc visele şi deşertăciunile din prea multe cuvinte" si
"Ghicitul, tâlcuirea semnelor şi visele deşarte sunt ca la aceea care este gata să nască; inima aiurează.
De nu vor fi trimise de la Cel Preaînalt, ca să te cerceteze, să nu dai inima ta spre ele.
Că pe mulţi i-au înşelat visele şi au căzut cei care au nădăjduit în ele. "

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Iosif de ce i-a talcuit visul faraonului?
Eu cred in vise. Evident, exista si cele care vin din subconstient.