| Antipaticu a întrebat:

Copii, ema spune ca daca ascult rock, o sa ajung in iad.
Deci, daca ascult Bon Jovi, Elvis Presley, The Beatles etc. o sa ajung in iad?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Exagerat. Ritmul este ritm. Elvis şi alţi rock-eri şi-au început cariera muzicală cântând în corul Bisericii.
Papa însuşi a urmărit opera rock Jesus Christ Superstar.
Contează mesajul pe care vor să-l transmită şi nu ritmul muzical folosit.

42 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu sunt, nu ma mai cunosti?

| EmaS a răspuns:

Da un copy-paste la raspunsul meu unde iti spun ca o sa ajungi in iad.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu ști că pe sfaturi ortodoxe, Stairway to heaven e melodie satanică? Dacă Ema pe acolo își face veacul de ce nu mă miră?
Oricum dacă cine ascultă Bon Jovi ajunge în iad eu cred că sunt de mult acolo...
http://www.youtube.com/watch?v=WGVuQhDAhRw

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns (pentru Antipaticu):

Neah, eu sunt mai specială, stau de-a drepta Tatălui (Satan)winking

| Paulla a răspuns:

Dacă tu ajungi în Iad cu Bon Jovi, eu cu Children of Bodom, Dimmu Borgir, Slayer şi AC/DC unde mai ajung?

Răspuns utilizator avertizat
| Paulla a răspuns (pentru Antipaticu):

Adică o să conduc Iadul, sau ceva de genul? Frumos, am să încep un război cu Raiul.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanux a răspuns:

Perceptia pocaitilor asupra muzicii e una extrem de idioata.La ei, si Maria Ciobanu are ascunse in piesele ei mesaje sataniste.Sau referitor la orice alt gen de muzica (blues, jazz, rock, metal, pop, disco, folk, muzica clasica, muzica ambientala etc.). Doar daca asculti muzica cu mesaj religios, atunci esti pe "calea cea buna". Afirmatia asta idioata e pentru cei ce pot fi dusi usor cu zaharelul.

Răspuns utilizator avertizat
| Polaris a răspuns:

Dragi prieteni, în cazul ăsta pot spune că mi-am asigurat 15 vieți în infern și un bonus de tortură facială zilnică pe decursul a 30 de zile. I dont care anymore.

| ML001 a răspuns:

Depinde pentru cine canti! daca Ii canti Lui Dumnezeu o melodie rock cu versuri crestine este binevenita dar daca melodia rock este adresata drogatilor, betivilor etc logic ca o sa ajungi in iad!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Eu nu cred asta. Hai sa fin seriosi, Dzeu nu te pedepseste daca asculti muzica. Aproape toata lumea asculta muzica, asta ce-ar insemna? Sa ajunga toti in Iad?

| wforweirdo a răspuns:

Băi, şi dacă ascult muzică de aia bisericească despre dumnezeu şi sfinţi, mă trimite satan în rai? :-s

Răspuns utilizator avertizat
| drbear a răspuns:

Da! Dar consoleaza-te, in iad o sa fie Elvis, John Lennon, Jimmy Hendrix...Tu iti dai seama ce mega-concert e acolo?! laughing)))))

| Konata a răspuns:

Eeeei da, tu asculti ce muzica ii place sufletului tau

| baal24 a răspuns:

Meriti sa ajungi in iad numai fiindca ai numit Bon Jovi "rock".

| LolNope a răspuns:

Ehhh,daca e asa,desi nu cred,sper sa ajungem in acelasi cazan.
In timp ce ardem cantam "You give looooveee a baad nameee"...
Dupa cum zicea si altcineva mai sus, iti dai seama ca Elvis si The Beatels sunt acolo si inca o gramada, iti dai seama ce ditamai concertu'e acolo?

| mnopqr a răspuns:

Nu cred! Bon Jovi si Elvis sunt clasici! Nu canta rock din ala satanic! Si eu ascult AC/DC si imi place muzca lor dar ei canta mai mult hard rock(sunt mai dracosi ca sa intelegi). Oricum Bon Jovi au piese super(mai ales Living On A Prayerwinking ). Oricum nu o sa ajungi in iad daca asculti muzica bunawinking, dar o sa ajungi daca faci lucruri rele laughing!

| OpenMindedGirl a răspuns:

Unele piese rock contin mesaje sataniste ascunse in lyrics. De obicei e vorba de metal rock, dar oricum nu ajungi in Iad chiar daca le asculti pe acelea. Numai daca le asculti intentionat pentru mesajele sataniste, poate.
Ca fapt divers, semnul de rock " \m/ " sunt niste cornite si se zice ca inseamna ca il venerezi pe cel de jos, dar nu iti fa griji! Daca asculti rock cu inima buna, esti ok. si mie-mi place rock, de fapt orice suna bine happy

| Matt24 a răspuns:

Not true... poti sa asculti ce gen muzical vrei,nu asta se analizeaza la "judecata"... daca de la rock ai ajunge in iad ar insemna ca de la cantecele bisericesti ajungi in rai, nu? Nonsens, in calcul se iau faptele bune/rele nu muzica

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu te fa partas la pacatele lor.

| DarkBlood32 a răspuns:

Mă ce dracu te iei după aia?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,imi erai simpatic cu imaginea ce o aveai inainte; acum iti iei numele(pardon nick-ul) in serios happy Cat despre raspunsul la intrebarea ta,iadul nu exista,iar despre muzica,unele sunt create de satana, pardon, de oameni condusi de el(fara stirea lor probabil)cu scopul de a manipula mintea noastra si de a ne indeparta de Dumnezeu.ExtongueRODIGY.Desi recunosc ca-mi place muzica lor...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrisesem doua puncte si PRODIGY, scuze nu stiam ca se transforma in emoticons

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Hai ca-mi esti simpatic in continuare.Cei ce compun muzica da, dar si satan are de castigat, de ce toti satanistii sunt rock-eri?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Suflete! Ok nu-ti mai zic Dar e asa

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

NU nu asta am zis.E mult mai complicata treaba. OpenMindedGirl a zis ceva bine despre toata treaba asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti.in iad.si cazi din ce in ce mai jos.cand vei fi mort vei fi pe ultima treapta a existentei.hrana pentru vietatile pamantului.asta daca traiesti in pacat si nu cauti sa te ridici la conditia de om VIU.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai antipaticule mai.degeaba stai pe la relijie.om viu sau fiu al luminii este cel dinspre care adie pentru ceilalti, o adiere de viata catre viata.adica traieste corect din punct de vedere moral.adica el este mort pentru pacat nemaipracticandu-l si este viu pentru Dumnezeu traind dupa principiile drepte care sunt 10 si se numesc DECALOG.

| DrA a răspuns:

Nu cred ca Iadul are vreo legatura cu muziac pe care o asculti. Daca tu esti un om onest si bun poti sa asculti ce vrei. Iar Elvis, Beatles, Bon Jovi nu e tocmai hard rock. Poti sa asculti linistit...laughing

| LeonardRoller a răspuns:

Nu e chiar asa. Daca asculti muzica rock nu ajungi in iad, ci daca canti muzica rock sau esti intr-o trupa de muzica rock o sa ajungi in iad fiindca cei care o canta se numesc satanisti fiindca au tot felul de frizuri haine rupte tatuaje demonice etc.Deci in concluzie nu ajungi in iad daca "asculti" muzica rock. Sper ca team informat.

Răspuns utilizator avertizat
| anDDaa a răspuns:

Pe bune? Şi tu chiar crezi în chestii de astea? ->vrăjeliwinking

| alb01 a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare: Cine e "ema"?