| OctavianDanielMaria a întrebat:

Creatie sau evolutie? E am si dovezi care sa confirme evolutia, puteti si voi sa aduceti dovezi cu privire la creationism?

78 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poti sa imi explici ce e evolutia daca voi stiti. Am mai vazut persoane care ziceau ca cei care cred in Dumnezeu nu au habar ce e evolutia.
Toti mi-au zis ca din nimic a aparut totul in milioane de ani. Daca as fi spus eu asta prin 1800 nu ma credea nimeni, dar voi va bazati pe teoria unui nebun fara dovezi.
Arata-mi dovezi clare ca de la Big BANG se trage tot universul?
E absurd ca din nimic absolut sa apara atata materie. Inainte de Big Bang si inainte de toate era nimic absolut, adica un loc fara materie. De fapt nici nu era un loc anume, pentru ca era nimic ABSOLUT

| CostinAlamariu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am o intrebare. Toti ateii sunt asa de prosti si inculti in ceea ce priveste biologia sau esti un caz mai special? De fapt ar trebui sa-ti multumesc. Alti atei o sa-ti citeasca ineptiile si de rusine n-o sa mai fie atei. Tu esti cel care crede ca tranzitia dintre omida si fluture se numeste evolutie. Tu esti cel care crede ca omida si fluturele au doua seturi de gene diferite. As rade cu gura pana la urechi daca n-ar fi de plans. Chiar asa de prost e sistemul educational incat copiii au inceput sa indruge asemenea cretinisme? Doamne fereste...

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Evoluție se numește si fazele prin care trece cancerul. Dar duce la moarte. Iar tu compari nașterea fluturelui cu apariția universului sau a omului? Exista si plante care iau naștere prin sămânța dar care au nevoie de doi ani care sa duca la maturizarea si coacerea ei. Ex: usturoiul turcesc, care in primul an i se formează doar un bulb, iar in al doilea an din acel mic bulb se formează usturoiul pe care il cunoști si il consumi, dar si sămânța care va începe un alt ciclu daca va fi semănată. Iar daca Dumnezeu este autorul si creatorul a tot ceea ce exista, după tine ar fi trebuit sa facă totul după același tipar ca sa fie crezut?

| Meme10Memu a răspuns:

Nu ai nici o dovada rationala pentru teoria evolutiei.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Arata ca gandesti cu mintea ta dand explicatii din capusorul tau si nu arunca niste linkuri scrise de altii. Ori vrei sa fii identificat ca cineva care urmeaza o turma legat la ochi.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tu faci niste confuzii aberante.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Spune tu. Nu ma impresionezi cu propozitii scurte ca copiii care abia invata sa scrie.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Esti manipulat.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iarasi dovada ca esti manipulat si doar reproduci ce au spus altii.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu ai citit Harry Potter si stii despre el pentru ca mereu iti plac basmele ca si basmul numit teoria evolutiei.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Serios.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu nu ai nici o dovada pentru teoria evolutiei. Las-o balta.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu dau ignor la nimeni.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scrie dovezile in 10 randuri. Hai, da-i bataie.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Acum ai intalnit cuvantul embrion in viata ta?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu spun ca e nevoie. N-ai curaj sa scrii cele 10 fraze. Fii sincer.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ti-a dat ignor danut?

| MacaveyMarius a răspuns:

Simplu boss fără atâtea filozofii deșarte. O masina niciodată nu apare ea însăși cu toate piesele ei. E nevoie de un Creator constructor care sa proiecteze mașina și sa o construiască ca să funcționeze. Nu apare asa din evoluție, din senin. La fel e și cu lucrurile creste. Nu au apărut din evoluție, ci pentru ca este un Creator care le-a creat.

Răspuns utilizator avertizat