| user-tpu_2561 a întrebat:

Evolutie sau creationism?

Răspuns Câştigător
| cLaudYu a răspuns:

Creationism.

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Evolutie!

| Arthur a răspuns:

Evolutia implica creativitatehappyaltfel nu ai cum evolua

| AvalohAlyn a răspuns:

Creationism evident. Evolutia are multe enigme nerezolvate si nu are sens.

| xibalba a răspuns:

Evolutie, clar.

| Orannginna a răspuns:

Intr'un inceput creationism urmat in mod cert de evolutie. Evolutie cu baza in creationism.

| ammodytes a răspuns:

Daca stai si te gandesti la fiecare in parte o sa ajungi la concluzia ca nici una nu pusca 100%. Si asta pentru ca originea universului si a vietii nu pot fi testate.
Creationismul este respins de catre evolutionisti pentru ca nu are o baza stiintifica, iar creationistii resping evolutionismul deoarece sunt de parere ca cei care-l sustin sunt atei, nu cred intr-o forta divina capabila sa creeze viata.
Apoi evolutionismul este la fel greu de crezut in conditiile in care ai atatea verigi lipsa... Evolutionismul sustine ca omul provine din salbaticie, (dar si in ziua de azi mai sunt astfel de oameni, ganditi-va la unele triburi din africa unde evolutia stagneaza, daca pot sa zic asa) iar creationismul sustine ca omul a fost alungat din rai.
Pe tema asta se poate discuta ore in sir si tot nu se va ajunge la o concluzie. Iti spun acest lucru deoarece am studiat la facultate Evolutiomismul si nici macar profesoara nu era convinsa. Oricum pe langa aceste 2 teorii mai sunt si altele, dar nesemnificative si cu putini adepti.
E foarte interesant de discutat mai ales cand din ambele parti se aduc dovezi temeinice si in cele din urma ajungi sa nu mai stii in care sa crezi. Cred ca asta-i si ideea sa nu aflam cum am fost creati.

| uzzi92 a răspuns:

Evolutie...

| adinescu a răspuns:

Evolutie e mai plauzibila

| adinescu a răspuns:

Da tu in care crezi?

| adinescu a răspuns:

Imi place ca iau stupid doar ca nu cred in c credeti si voi asta zice multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ar exista "creativitatea" nu ar exista nici evolutia.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evolutie!

| Claudiu_6708 a răspuns:

Creatie urmata de evolutie...

| user-tpu_2561 explică:

Evolutie sau creatzionism...
Una din doua...
Amandoua ii imposibil!
Daca Dumnezeu a creat`o pe maimuta inseamna ca l-a creeat si pe om! Deci nu mai ii evolutie ci ii creationism!
Iar daca maimutele au fost de la inceput si din ele au evoluat omul... nu mai ii creationism ci ii evolutie!
Creationism urmat de evolutie nu se poate! :p