| ForJesus a întrebat:

Credeți ca ateii sunt fanatici religioși?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Avand in vedere ca aceasta categorie, religie, e plina de atei, pot spune ca da. Nu stiu ce ii doare pe ei de cine crede si in ce crede...

10 răspunsuri:
| Shinto a răspuns:

Daca putem considera ateismul o "religie", da, sunt fanatici.Se tin cu dintii de "adevarurile" lor...

| doctorul5 a răspuns:

Cei mai multi dintre ei sunt fanatici antireligioși.
Este un lucru bun deoarece asa mai învață si ei putina religie si gramatica ca sa-si editeze postările cat de cat.

| Bogdan727 a răspuns:

Buna intrebare ca alfel dc i-ar interesa subiectul religie cand ei nu au nici o religie sau vreun Dumnezeu dar totusi ei sunt activi pe aceasta categorie.

| dienuta1990 a răspuns:

Ateii se spune ca nu cred in Dumnezeu dar au si ei o zeitate la care se roaga si cer ajutor. Eu cred ca ateii sunt acei oameni care cred ca nu exista Dumnezeu si care se cred religiosi tare dar de fapt nu sunt.

| DrunkenRat a răspuns (pentru dienuta1990):

De fapt, ateu inseamna sa nu crezi in nimic, absolut nimic.

| 000Diddy000 a răspuns:

Mai stii... poate da de unde stii ca ei nu cred acelasi lucru despre noi?

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Ateii nu cred in Dumnezeu! Ei cred doar in Zeul lor...winking Zeus

| Garnet a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha.asa cred.ateiloor? imi santeti foarte fanatici. fanatici e de bine nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateii sunt niste oameni care-l resping pe Dumnezeu; unii nu cred in el; dar foarte multi dintre atei nu sunt atei adevarati; un ateu adevarat ar trebui sa creda niste lucruri care depasesc logica si sunt niste minciuni; pe cand un crestin trebuie sa creada doar in ceea ce exista adica in Dumnezeu!

Întrebări recente