| ForJesus a întrebat:

Credeți ca diavolul la pus sa omoare sau mintea lui bolnava cum spun experți?
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai citit Biblia, si pe atunci erau oameni posedati de diavol, acum nu prea mai este credibil. Diavolul nu-si face aparitia pe pamant, pe Lucifer si Dumnezeu oamenii ii poarta in minte si suflet, deja depinde de religie. Fapt care dovedeste ca un personaj ca lucifer nu poate actiona "singur" cu mana lui, el isi "face treaba" prin posedarea celor slabi de ingeri, precum cel din video.
E mai mult ca sigur ca e lucrarea diavolului prin el (adica persoana respectiva din reportaj)

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Trebuie sa fi mai rau ca el sa crezi ca Lucifer l-a pus sa faca asta...Dar, daca preferati sa credeti ca o fiinta cu puteri supranaturale si care poate sa posede oameni a facut asta inloc de un om cu probleme la cap...

| doctorul5 a răspuns:

Chiar nu are importanta.
In general cei cu mintea mai slabuta devin satanisti.

| Bogdan727 a răspuns:

Eu cred in ambele dar mai posibil e ca diavolul sa-l fi pus sa faca asta pentru ca acest om nu crede in Dumnezeu ci in diavol si diavolul ii sopteste ce sa faca iar diavolul fiind singurul sau stapan il asculta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci criminalu arunca toata vina pe diavol ce tare, fratilor hai sa aruncam toata vine pe diavol sa ne ucidem sa furam ca diavolu e de vina, ce curva de om cica a luat contact cu el cum prin telefon banuiesc, americani astia doar la ei se intampla mereu tot si comunicari cu diavolu, nu le-a zis diavolu de criza banuiesc, pacat de cei care cred si nu vor sa primeasca stinta in mintea lor