| Wulf a întrebat:

Credeți în existnța lui Dumnezeu în altă dimensiune?

14 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Eu cred ca e si in spanac.

| Wulf explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Aici nu suntem la Trivia.

| Duhovnicul a răspuns:

Tot ce se poate...
Dumnezeu exista si in alte religii, deci poate ca nu il cautam in dimensiunea potrivita laughing.

| RAY a răspuns:

Nu,nu cred ca din nimic o aparut vreun zeu indiferent de ce dimensiune imi vorbesti tu, eu nu cred asta e, dovedeste si voi crede

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Interesanta ipoteza.Ar fi o intrebare care ar da de gandit celor care cred si oscileaza intre credinta si rationament.Dar in mod clar nu exista.In nici o dimensiune.

| sublime89 a răspuns:

Asta ar explica lipsa lui totala din realitatea noastra laughing

| CinevaNou a răspuns:

Posibil sa fie mai multi zei in alta dimensiune, zei care odata au fost fiinte ca si noi, dar au reusit sa se ridice pe un plan superior al existentei.

| mODIN a răspuns:

Nu cred ca exista nici macar in asta

| BlackSulphur a răspuns:

In alta dimensiune... Orice este posibil!

| ErrorFound a răspuns:

Doar daca, in alta dimensiune, zeul reprezinta o fiinta care a devenit suprema/desavarsita prin experienta vietii.
Altfel nu. Nimeni si nimic nu ne-a creat.
As putea sa-i spun zeu sau semi-zeu sau demi-zeu lui Buda fiindca a descoperit calea buna in viata si a urmat-o, devenind desavarsit ca persoana(fizica).

| RAY a răspuns:

Nici mos craciun nu o aparut e necreat

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Ioan 4:24 - "Dumnezeu este Spirit şi cei care i se închină trebuie să i se închine cu spirit şi cu adevăr"

| cornelmarius a răspuns:

Foarte buna intrebarea pusa! e si normal si logic in primul rand ca El sa existe in alta dimenisiune care este in afara timpului, spatiului, si materiei, intotdeauna exista 2 planuri de discutie unul divin care se raporteaza la dimensiunea Lui si un plan material raportat la noi! El nu este materie!

| drLoo a răspuns:

Dumnezeu exista în toate dimensiunile. Este esența vibrației, care a separat vidul/nimicul și a generat materia și antimateria. Vibrația lui Dumnezeu, a fost întipărită în fiecare particulă din univers. Fără el nu ar fi existat nimic nici măcar găgăuță de Lucifer, pe care multi dintre noi, îl consideră mai ales în ultimul timp, prea mare și puternic. Nimic nu este întâmplător, iar noi doar transcendem prin dimensiuni dezvoltand adevărata noastră valoare, adică sufletul.