| Xena20 a întrebat:

Credeti ca avem mai multe vieti? Daca da, de ce nu ne putem aduce aminte vietile anterioare decat prin hipnoza?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că, daca ar fi, cel mai probabil ai fi influențata de ele și ai comite același acțiuni sau ceva asemănător.
Așa, ai avea posibilitatea să experimentezi diferite contexte ale vieții, probabil pentru a fi o ființă completa.
Cred.

46 răspunsuri:
| Xena20 explică (pentru Xena20):

Nu zic că ar fi neaparat adevărat, poate sa fie știre falsa, nu poți știi, la fel cum ce ai citit tu in biblie și esti așa de convinsă că e adevarat poate fi fals. Dar și dacă e adevărat E dovada clara că avem mai multe vieti. E bine când nu știi ceva sigur sa zici că nu știi și gata.

| Xena20 explică (pentru Xena20):

Am auzit mai demult un caz real, nu din cărți, al unei persoane care în timpul anesteziei a vorbit cu doctorul într-o limbă pe care nu avea de unde sa o știe..asta cum s-ar putea explica daca într-adevăr nu am mai avut vieți anterioare?

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Dar știu sigur. Sigur 100%. Nu avem mai multe vieți. Avem una singura. Am multe dovezi, Biblia e principala dovadă.

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Depinde ce persoana. Și eu cunosc oameni care au vorbit (si încă o fac ) în limbi pe care nu le cunosc și nu are nicio legătură cu reincarnarea

| Xena20 explică (pentru T0Teu):

Atunci cu ce?

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Botezul cu Duhului Sfânt. Nu toți înțeleg lucrarea asta asa ca mai bine nu mai dau detalii

| Xena20 explică (pentru Xena20):

Tot nu ai răspuns la întrebare...

| Xena20 explică (pentru T0Teu):

Sa repet întrebarea, daca cineva vorbește o limba străină pe care nu avea de unde sa o știe care consideri că ar fi explicația daca consideri că avem o singura viață?

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Ba da...

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Botezul cu Duhul Sfânt. Am spus o data. Se pare ca n ai mai auzit de asta pana acum. Găsești în Biblie

| Xena20 explică (pentru T0Teu):

Ba nu ai răspuns

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Dacă nu înțelegi limba romana eu n am ce sa ti fac... de 2 ori am spus

| Xena20 explică (pentru T0Teu):

Ce ai spus nu are nicio legătură cu întrebarea mea

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Ba da. Vorbirea în limbi este un semn ot cel botezat cu Duhul Sfânt. Dar am spus ca nu toată lumea înțelege

| Xena20 explică (pentru T0Teu):

Și de unde știa limba respectivă?

| T0Teu a răspuns (pentru Xena20):

Pai tocmai asta e, ca nu cunoștea limba. Dar Duhul Sfânt vorbea prin acea persoana