| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca Dumnezeu e plinul care umple golul? Divinitatea care goneste frica? Caldura care goneste frigul? Intamplarea care vindeca rana? Somnul care odihneste trupul? Hrana care vindeca foamea,apa care goneste setea si asa mai departe? Satan e o lipsa? E lipsa lui Dumnezeu Satan? Adica Satan e frica,foamea, setea, oboseala, suferinta si asa mai departe?

9 răspunsuri:
| AdrrianAvram a răspuns:

Dumnezeu este tot. Hristos este iubire și pace. Satan este plăcere și intru final pierzare. Dacă te mulțumești cu satan vei avea o clipa de fericire și o viață de chin. Dacă te unești cu Hristos vei avea o viață de suferință și o fericire eternă...

| danay72 a răspuns:

Am fost creați cu necesități spirituale, deci cei care nu isi satisfac aceste necesități, nu au acea fericire autentică. Simt ca ceva le lipsește și nu știu ce.Au un gol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a pus cineva sa faci propaganda iudeo-crestina pe aici? Ca intrebarile astea doar asta denota.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ramon2473):

Mai degraba as avea grija cu Yehova care a ucis milioane de oameni dacat cu Satan care n-a omorat pe nimeni (sau cica a omorat 10 oameni dar eu cum n-am vazut citatele respective prefer sa nu cred).
Voi nu va dati seama ca Yehova era insetat de sange, gelos, criminal, comunist si fiu-sau era la fel? Dar asa se intampla cu crestinopatii care preiau doar ce vor din biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Satan este nimicul, Dumnezeu este totul, poți zice. Ca în univers, vidul este întunecat și rece. Energia prezentă și exercitarea ei îl încălzește și luminează.

Răspuns utilizator avertizat
| Elenina356 a răspuns:

Lucrarea lui Dumnezeu e libertatea deplina, iar a Satanei e lucrul care te abate de la aceasta.