| RelaţiiCuClienţii a întrebat:

Credeţi că Iadul ar putea reprezenta viaţa propriu-zisă, pe Pământ?

P. S. Argumente.

19 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Da

| MarianWLF a răspuns:

Daca puneai intrebarea asta acum mai mult timp as fi spus ca nu deoarece lumea nu era asa rea dar acum spun ca da este iadul pe pamant oamenii sunt rai, prietenia adevarata nu mai exista si nu mai poti avea incredere in nimeni.

| andreipetresu a răspuns:

Clar, nu

| anonim4565 a răspuns:

Nu

| Esperança a răspuns:

Nu. Chinul de pe pamant nu este nici pe un sfert cat chinul din iad!

| Alexandru_Ionut_1995 a răspuns:

Ba eu cred ca pe pamant e raiul doarece aici bei iaici manci si te distrezi

| anonim4565 a răspuns:

Bine ar fi pentru cei ce nul cunosc ca iadul sa fie pamantul.ascultati am auzit de la oameni carora dumnezeu le-a dat un mesaj pentru noi.a fost o femeie crestina a fost adusa de domnul nu stiu cum in vis cred in iad i-a fost aratat iadul.oamenilor ce e in iad depaseste orice imaginatie.aveti grija cum traiti viata. poate multi v-au spus acest lucru dar nu uitati caci intr-o zi va veni El pe nori si cei ce nu lau vrut in viata lor vor fi dusi in locul de care voi vorbiti si o dezamagire mai mare ca aceea nu a fost pe pamant mai mare cand veti implora sa va mai dea o sansa dar nu va mai fi. pocaiti-va cat mai este har, exista un timp cand poti sa te intorci dar acest timp are o data de expirare, pretuiti fiecare secunda...precum in vremea lui iona cine nu a intrat in corabie pana la ziua in care dumnezeu a trimis acea ploaie ce a inundat tot si nu s-a mai putut intra in corabie
bate isus la usa inimi tale nu-l lasa sa plece mai este har

| Andrei7520152 a răspuns:

Intr'un sens figurativ, poetic da, poti spune asta. Dar la propriu nu, nu stiu un loc unde mergi si te inteapa diavolu cu furca

| anonim4565 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Stii ce spune biblia despre iuda?
mai bine nu s-ar fi nascut ei asa va fi in iad deci va rog aveti grija si cititi ce-am scris mai sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat raiul cat si iadul poate reprezenta viata propru-zisa pe pamant.Depinde de cat de inteligent esti.In acest sens o sa-ti spun o poveste: se spune ca un credincios, inainte de moarte s-a rugat la D-zeu sa-i arate cum este viata in rai si cum este in iad.D-zeu i-a indeplinit dorinta.In iad toti oamenii sedeau pe scaune, cam la 2 m.de mese pe care se gaseau toate bunatatile din lume.In mana aveau cate o tepuse lunga cu care puteau lua bunurile de pe mese, dar nu le puteau duce la gura, dat fiind lungimea tepuselor.Toti erau deci, tristi si flamanzi.In rai exact aceleasi conditii, numai ca fiecare om, cu ce lua in tepuse isi hranea vecinul.Toti erau satui si fericitiu.

| Analytical a răspuns:

Da, in zilele noastre cu siguranta! dar atentie, Iadul va veni cu adevarat pe Pamant dupa Rapirea Bisericii! deci, noi trebuie sa ne incredem in Domnul si nu vom avea parte de EL(Iad) si sa nu ne preocupe acest gen de intrebari. big grin

| Esperança a răspuns:

Da,stiu. Probleme?

| Woodenpints91 a răspuns:

Poate pentru unii. Eu o duc destul de bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iad cand nu ai banii, sanatate, rai cand ai banii, sanatate si restul vin ele

| Illuminatul a răspuns (pentru Esperança):

De unde sti? Ai fost cumva in iad si nu stim noi?

| anonim4565 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prosti ala nu-i iad ca nai bani si sanatate
ce-am scris mai sus e iad]

| Esperança a răspuns (pentru Illuminatul):

Din fericire m-am intors la Dumnezeu din timp si nu a mai fost nevoie sa trec pe acolo. Dar cunosc persoane care au trecut si prin asa ceva. Dar daca as sta sa iti spun cum s-a intamplat ma vei crede? Nu! Deci are vreun rost sa imi pierd timpul? Nu.

| alexhandsport a răspuns:

NU oentru ca viata pe acest pamant este de multe ori mai bine decat in iad, in iad va fi durere, scrasnit de dinti, plans. in iad vei arde din cap pana in picioare.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Ar putea fi.
Pe curând!