| Andreasx a întrebat:

Ce credeti, raiul si iadul sunt aici pe pamant sau in ceruri? Credeti in viata de dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Raiul și iadul sunt aici, cel puțin așa cred.
O viață după moarte este cam mult spus. Probabil exista ceva acolo, dar nu știm sigur ce. Sunt relatările oamenilor care au experimentat fenomenul de moarte clinică și au văzut/simțit niste chestii pe care nu prea le putem înțelege. Probabil ca daca am știi ce e moartea, nu ne-ar mai fi atât de frica de ea.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este pe pamant rai si iad iar dupa moarte una din ele cade in sufletul tau

| Robert160 a răspuns:

Eu cred ca e posibil sa fie ceva după moarte, un alt plan de existența asemănător cu ăsta. Pt mine iadul este pe pământ