| beligan a întrebat:

Credeti ca Iisus ar fi dorit sa transmita aceste,, invataturi"?
http://www.trilulilu.ro/......-concluzii

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Sigur sunt mai multi cu gandirea asta dar se ascund si as vrea sa-i gasim odata. Oamenii considera nebunesti si inutile treburile astea si de asta le e teama de judecata celorlalti, dar stiu ca in adancul sufletului fiecare stie cum ar trebui sa arate adevarul si stie ca totul e o iluzie ce ni se infatisaza pe tava.

Sa vina o zi cand oamenii vor sta in picioare pentru drepturile si gandirea lor in fata societatii de rahat si a tuturor sarlatanilor.

Da, trezirea este aproape.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista crestini si doar cu numele, desigur ca lui isus nu iar conveni el mereu a urat bogatile si preoti pe care le numea farisei, isus era genul omului sarac care traia de pe o zi pe alta i placea sa persuiasca sa ajuta oamenii sa discute cu prieteni lui

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru DanionM):

Unde e biserica facuta de el?

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns:

Tare machiavelic mai eşti! happy
Asociezi două imagini CONTEXTUAL contrastante, şi apoi nu-ţi rămâne decât să tragi concluziile pe care le doreşti...

Prezinţi o bătrânică pensionară (asta întotdeauna emoţionează, face impresie) şi apoi prezinţi un eveniment, oarecum normal din viaţa oamenilor: o aniversare. Sau o fi devenit vreun genocid, vreo crimă naţională să mai faci astăzi aniversări. Dar dacă ştii să prezinţi bine montajul de imagini, asta pare... happy

| beligan explică (pentru milan9):

,,Machiavelic'' o vezi tu si cei care sunt indoctrinati (din pacate)!
Niciodata nu am afirmat ca este un genocid sau vreo crima o aniversare!
Dar sa fii total pasiv,ignorant,la asa ceva,uneori poate fii mai,,grav'' ca o crima! Poporul roman din pacate a fost,,educat'' si este,sa fie ignorant, sa bagatelizeze asemenea fapte. Ca si cum ai spune,, Ce trabă am eu''!
Fizica quantică ne-a demonstrat ca suntem interconectati, si vrem nu vrem aceea,, treaba''pe care o ignoram de fapt ne ignoram pe noi insine!
Ințelesum-ai?

| Lizzu a răspuns:

Orice am face noi,suntem prea mici sa schimbam starea asta de fapt din Romania si din lume.
Fiecare isi vad de problemele si vietile lor, ca uite asa e peste tot, nu ne mai suporta Pamantul si odata si odata o sa explodeze cu noi cu tot si bine ar fi.

Nu este egalitate. Banii se duc tot unde sunt mai multi, in loc sa fie peste tot la fel.

Preotii sunt si raman simpli oameni, si nu cum ii vad unii puntea de legatura intre dobitoace (populatie) si dumnezeu. E total fals si gresit.

Mergeti si spovediti-va in continuare la sarlatani sa va afle toate substraturile si tot ce planuiti sa faceti. Nu le pasa! Ii doare undeva de voi!

| beligan explică (pentru Lizzu):

Foarte adevarat!
Ma bucur sa,, vad''ca mai exista asemenea mod de gandire.
Am speranta ca trezirea constiintei este aproape si pentru aceasta nație!
Toată energia benefică a Divinului, să te inconjoare!

| beligan explică (pentru Lizzu):

Intr-un totul de acord!

| Lizzu a răspuns (pentru beligan):

Sigur sunt mai multi cu gandirea asta dar se ascund si as vrea sa-i gasim odata. Oamenii considera nebunesti si inutile treburile astea si de asta le e teama de judecata celorlalti, dar stiu ca in adancul sufletului fiecare stie cum ar trebui sa arate adevarul si stie ca totul e o iluzie ce ni se infatisaza pe tava.

Sa vina o zi cand oamenii vor sta in picioare pentru drepturile si gandirea lor in fata societatii de rahat si a tuturor sarlatanilor.

Da, trezirea este aproape.

| ɴιcoleтα a răspuns:

Da, dureros filmuletul.
Eu nu mai dau pe la biserica de la Pastele trecut.
Iisus nu ar trasmite aceste invataturi.
Mi se pare absurd ca, aceea batrana, ca si multi altii sa sufere in halul acela.
Rusine preotilor care au facut asta si care inca fac.

| beligan explică (pentru ɴιcoleтα):

Nicoleta,din pacate traim in aceasta societate, si foarte multi dintre noi sunt ignoranți la ceea ce este evident.
Ne mai mirăm de ce este Romania la stadiul de codoașă a Europei.Cultura si modul de gandire are un mare rol in dezvoltarea unei nații.
Dacă omul de rand trece pasiv si merge mai departe vazand asemenea aberatii că se intampla in tara lui,in fața lui, ne mai miram de ce sunt atat de adorati acesti popi,pastori, predicatori, care nu stiu altceva decat sa-si umfle burdihanurile si averile, si din pacate acestia nu sunt puțini!
In tarile nordice nu exista asemenea,, cultura''!
Oare de ce sunt cu muuuuult inaintea noastra ca nație!?