| AvalohAlyn a întrebat:

Voi ce părere aveți de cursurile de la Sola Scriptura? Credeți că m-ar ajuta sa-L găsesc și să-L cunosc pe Dumnezeu cursurile de la Sola Scriptura dacă le-aș face chiar pe toate? Sau care sunt mai importante? Voi ce părere aveți de acele cursuri? M deci? Au valoarea și puterea de face pe cursant sa Îl cunoască și găsească pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Iti recomand o carte pe care am citit-o recent. Se numeste ''Viata Lui Iisus'' este scrisa de Ellen White.
Iti las si site-ul de unde o poti comanda, costa 28 lei.

https://www.viatasisanatate.ro/viata-lui-iisus

Iti promit ca nu vei regreta daca o vei citi, il vei vedea altfel pe Dumnezeu si pe Domnul Iisus Hristos. Te rog fierbinte, daca doresti, sa o comanzi cand ai posibilitatea. Domnul sa te binecuvanteze!

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Mergi Duminica la biserica pentru ca acolo este Sf Liturghie si Jertfa cea fara de sange, sfanta impartasanie.