| Inferno a întrebat:

Crestini: Voi sustineti ca la inceput nu era nimic decat Dumnezeu. Da?
Dumnezeu a creat omul, pamantul soarele, etc.
Pai din ce a creat Dumnezeu aceste lucruri daca la inceput nu exista nimic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu il distruge? cati ani ai?

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Am 22

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Tu vezi si citesti cea ce isi imaginezi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Dar dumnezeul ala mare unde sta ascuns?

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica tu vrei sa zici ca oasele tale vor rezista 2000 de ani?

| GyeBaek a răspuns:

DUmnezeu tot ce a creat a creat din puterea lui divina

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, tu ai ceva impotriva mea? laughing nu de alta, dar te costa ceva daca vorbesti mai frumos? am zis clar... " daca nu ma insel", deci nu am exclus varianta ca eu sa gresesc. la 22 de ani ar trebui sa stii conversa mai cu calm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Faraoni fata unde esti pe ce planeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GyeBaek):

Puterea acea divina unde este localizata?

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru anonim_4396):

Treaba Lui. Cauta-L si il vei gasi.

| GyeBaek a răspuns (pentru anonim_4396):

Puterea divina din care Dumnezeu a creat lumea este o parte din el noi suntem creati din mici parti din Dumnezeu.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Nu iti mai bate capul ca nu ajungi nicaieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

In univers sa-l caut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GyeBaek):

A creat lumea din nimic si nimicul acela suntem si noi?

| PreaSfintitu a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Dumnezeu le-a interzis sa manance din pom da? asa ca nu conteaza ce **** manca satan, ei nu aveau voie si daca erau perfecti era imposibil sa greseasca. Daca maicata iti zice sa nu te droghezi si un prieten iti zice ca e bine ca e frumos ok, si tu te droghezi nu tot greseala ramane?

| criscalin a răspuns:

El s-a creat din propria Sa putere, din propria Sa fiinta. Nu se poate explica exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi poveste.la nesfarsit.eu am o parere foarte circumspecta despre cei ce vorbesc singuri.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Din bere...

| DeliaDaniela a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Ba da. dar asta nu inseamna ca ei nu au fost creati ca fiind perfecti! adevarat, dupa ce au fost inselati nu au mai fost perfecti! dar dupa cum am mai zis, a fi perfect nu inseamna a sti ce ganduri ascunse are celalalt!
Dar da, tot greseala ramane... si acum toti platim pentru aceea greseala

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt pe pamant... ti se pare ca as fi de pe alta planeta? daca nu impartasim aceleasi convingeri nu inseamna ca ai dreptul sa ma jignesti, e clar?
daca continui tot asa, mai bine sa o lasam balta ca eu nu am chef de certuri pe TPU... din cate stiu eu nu asa se defineste TPU

| beaa a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat pe noi oamenii din tarana conform cu Geneza 2:7, iar pamantul, soarele, etc. le-a creat prin forta sa activa.

| vasyuey96 a răspuns:

Ma, atunci daca nu crezi in Dumnezeu, tu din ce crezi ca a fost facut universul? din nimic? pfffff, ce intrebare ii asta ma?

| game1992 a răspuns:

A creat din nimic deci nimicul este cel mai pretios material, cand zici ca nai nimic ai totul, a creat cu cuvantul dumnezeu nu are nevoie de ceva ca sa creeze altceva