| IoanieCriminalul a întrebat:

Crestinii chiar cred in povestea aceea cu arca lui Noe?

Răspuns Câştigător
NOname
75 răspunsuri:
| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Dar nici voi nu puteti demonstra ca e adevarat.Voi va bazati doar pe ce scrie in biblie.Voi va ghidati viata dupa o carte?

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Si inca ceva.Cum iti explici ca Noe a trait 600 de ani.Pe vremea lui se ajungea la maxim 40 si in prezent mai sunt cativa oameni care ajung si pe la 100 si ceva.

| Seba2013 a răspuns (pentru Dumniezău):

Da ne ghidam viata dupa legile din biblie.
Asa trebuie sa faci si cand conduci, trebuie sa respecti LEGILE CIRCULATIEI, legile tarii iarsi, ca daca nu intri la puscarie.

| Seba2013 a răspuns (pentru Dumniezău):

Se poate trai si o mie de ani. Mi se pare ca broastele testoaste traiesc atat.
Un alt argument ar fi ca la inceput oamenii erau mai perfecti decat acuma.

Dar oricum, daca nu sti ce este un Dumnezeu si ce poate sa faca, nu mai are rost sa detaliem. Instinctul cu care te-a inzestrat ar trebui sa iti spuna ca el este atotputernic.

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Ce treaba are legile circulatiei cu religia? In fine...vad ca ocolesti intrebarea mea, dar mai am ceva sa te intreb. Poti demonstra ca Arca lui Noe nu e o minciuna si ca eu nu am dreptate fara sa apelezi la vreun site crestin, fara citate din biblie sau din biblie? Daca tot crezi in povestea asta ar trebui sa ai si dovezi, ca fara dovezi ai da dovada de ipocrizie.

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Ma,noi suntem niste organisme chiar daca suna ciudat, suntem.Niciun om nu poate trai mai mult de 100 si ceva de ani in prezent si povestea lu' Noe este o minciuna.Demonstreaza-mi ca nu am dreptate.

| Seba2013 a răspuns (pentru Dumniezău):

Pai tu spui ce cei care respecta Legea sunt incuiati.
Eu as zice m-ai degraba ca sunt protejati.
Legea gravitatiei toti o respecta, ca daca nu mor.
Dumnezeu daca a vrut sa apara aceea relatare in biblie, a facut-o pentru a transmite un mesaj.
Pe el nu il intereseaza sa iti dovedeasca detalii care nu ajuta la nimic.
El dovedeste lucruri mai importante.
Macar crezi ca ISUS fiul lui, a fost pe pamant?
De exemplu, daca moare stra bunicul tau, in ocean si nu l-ar gasi.
Tu nu vei`putea sa dovedesti ca el a existat.
Dar daca TATAL tau iti spune ca el a existat, vei crede chiar daca nu vei putea dovedi.
Asa si Isus, ne dovedeste ca Noe a existat.

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Broastele testoase traiesc 1000 de ani?rolling on the floor. Cretin.

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Protejati de ce? De Satanrolling on the floor

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Ba,eu nu am spus ca nu cred ca Noe a existat, cred ca a existat dar mi se pare ciudat si inexplicabil faptul ca a trait 600 de ani.Doar in basme se intalnesc astfel de lucruri.Si da cred ca Gizaz a fost pe Pamant da' a fost ca oricare om, un om normal care suferea de schizofrenie, probabil, si care s-a autointitulat ca fiind "fiul lui dumnezeu".

| Seba2013 a răspuns (pentru Dumniezău):

Aha... iata dovada.
Spui ca sunt cretin, dar nu stiu cine este in realitate.
http://www.youtube.com/watch?v=HvlJeLMe4xI

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Si ce **** ar trebui sa inteleg din asta?

| Seba2013 a răspuns (pentru Dumniezău):

Te-am lasat baiete, pai daca nu esti in stare sa apreciezi ce a facut Isus pentru noi, nu are rost sa iti dau dovada ca ARCA LUI NOE A EXISTAT.
Nu mai fac comentarii, gata ca pierd timpul.

| Dumniezău a răspuns (pentru Seba2013):

Ce-s ma?

| mODIN a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Nuuuuuu...are mult mai mult sens ca esti o bucata de pamant pe care Abominabilul Om Invizibul a scuipat-o si i-a dat viata