| GRyFf a întrebat:

Credeti ca mai sunt oameni care cred in povestea din Biblie legata de arca lui Noe?
Sau de creatie?

Răspuns Câştigător
| Jackul336 a răspuns:

De ce nu a trimis pe Iisus Mantuitorul ca sa ierte /ia pacatele lumii de ce s-a recurs la un genocid in masa? am citit biblia asa cum trebuie si mi se pare aiurea sa crezi intr-un zeu razbunator /manios etc

22 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Sunt.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu doar cred, ştiu (că sunt).

| danay72 a răspuns:

Atat timp cat exista dovezi in ambele cazuri da.

| Narcis2007 a răspuns:

Cunosc cateva

| mODIN a răspuns:

Din pacate da.

| sublime89 a răspuns:

Vorbesc aici pe site in fiecare zi cu cativa. La noi in Romania "razboiul" abia a inceput. In tarile cu adevarat civilizate e gata demult.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru sublime89):

Razboiul nu o sa fie gata niciodata, acolo unde sunt probleme, omul cauta ajutor in divinitati

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Normal ca sunt, nici nu se pune problema sa nu existe.

| Lizzu a răspuns:

Da, si vor fi.

| ErrorFound a răspuns:

Da.

| CinevaNou a răspuns:

Adica vrei sa zici ca e o minciuna? cum sa existe minciuni in Biblie? iti dai seama ca insinuezi ca Dumnezeu spune prostii?

| GRyFf explică (pentru CinevaNou):

Acesta este un raspuns de care ma temeam cand am pus intrebarea.
Oameni care cred ca Biblia a fost scrisa de Dumnezeu si cred absolut tot din ea fara sa incerce sa foloseasca logica de baza. Acesti oameni sunt cei mai usor de influentat.

| Jackul336 a răspuns (pentru GRyFf):

Ce ramasite mai sunt din originalul bibliei? daca a fost scrisa de o forta divina de ce nu a si pastrat-o intacta tot prin derivatele fortei divine?

| Kalla a răspuns:

De ce nu? Si in plus nu e nimic rau in asta.

| LordBolton a răspuns:

Da, din nefericire probil o sa continue sa creda in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici la tine nu a venit Mos Craciun?

| Duhovnicul a răspuns:

Yup big grin

| Genesis2014 a răspuns:

Unii din turmă nu mai au,, nevoie'' sa creadă in aceste baliverne, ei merg direct la popă și se lasă călcați in picioare la propriu! Urmareste : http://www.youtube.com/watch?v=9YUpafNQ5JE&feature=youtu.be

| momo0988 a răspuns:

Da dar sunt din ce in ce mai putin majoritatea cred basmul "ca omul vine din maimuta" dar fiecare lucru la vremea lui...

| AteulRational a răspuns:

Ohohooo... daca ai sti cati!

| GRyFf explică:

Am pus aceasta intrebarea pentru a vedea influenta Crestinismului in Romania.Stiu ca in SUA e destul de mare influenta, dar ei au o multime de persoane pe youtube care deschid ochi oamenilor si le arata adevarul.
Arca lui Noe e un subiect usor de demonstrat gresit deoarece are atat de multe probleme logice, sa nu mai spun creatia.

| Camelia_Felicia_1987 a răspuns:

Da. cred orice scrie in biblie pentru ca ea este o carte adevarata.

Întrebări recente