| anonim_4396 a întrebat:

Crestinii traiesc in lume ( societate ) ca si cum nu traiesc in lume pentru ca lumea ii izoleaza si marginalizeaza desi ei sunt in lume printre oameni si traiesc mai liber decat tot restul oamenilor. Asa traiesc crestinii adevarati in lume. Ca niste oameni izolati si marginalizati dar printre oameni si nu in pustiu. Cristos a zis: "Veti cunoaste adevarul ( dragostea sau pe Dumnezeu ) si dragostea ( adevarul sau pe Dumnezeu ) va va face liberi." La asta s-a referit Cristos: "Cine iubeste viata ( viata traita cu aprobarea lumii ) o va pierde ( viata adevarata ), dar cine o pierde ( viata traita cu aprobarea lumii ) pentru mine va fi mantuit ( va primi in dar adevarata viata sau viata vesnica de la Dumnezeu )." Lumii ii place sa traiasca in eroare si autoamagire prin "stiinta" cu teoriile ei evolutionista si big bang. Teoriile astea sunt atat de bine elaborate cu scopul de a anula efectele autoamagirii omului de rang inalt si pentru a suprima constiinta umana care tinde sa fie in contact cu Dumnezeu. Un copil de clasa intai invata sa numere pisici caini pasari si ca "o pasare ( 1 ) nu este egala cu nici o pasare ( 0 )." Cand termina o facultate si isi da poate chiar doctoratul ajunge sa spuna ca "o pasare ( 1 ) este egala cu nici o pasare ( 0 )" sau ca pasarea a aparut din nimic. A fost oare mintit in clasa intai, sau e cazul sa arda in foc toata "stiinta" si toate cartile de scoala?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AC4S4 a răspuns:

Bine spus "crestinii adevarati". Pe cei care traiesc fara sa le pese de Dumnezeu si "se sfintesc" la sarbatorile mari nu ii consider crestini.
Societatea promoveaza destrabalarea, cine nu o accepta, e privit ciudat.

| anonim_4396 explică (pentru AC4S4):

"Bine spus "crestinii adevarati". Pe cei care traiesc fara sa le pese de Dumnezeu si "se sfintesc" la sarbatorile mari nu ii consider crestini.
Societatea promoveaza destrabalarea, cine nu o accepta, e privit ciudat." - sunt de acord. E privit ca "ciudat" si este ignorat si marginalizat.

| Teffan a răspuns:

Crestinii nu sunt marginalizati.

Crestinii dubiosi si retardati marginalizeaza alti oameni pentru ca nu fac parte din majoritatea lor de cult.

Putinul din crestini cu bunatate respecta opiniile celorlati, nediscriminandu-i, nemarginalizandu-i.Si reprezinta minoritatea pentru care am respect.

| MisuN99 a răspuns:

Https://m.youtube.com/watch?v=z96NZBNxkuA

M a schimbat acest video in bine il recomand