| Inferno a întrebat:

Crezi in Dumnezeu pentru ca aceasta credinta te face sa te simti mai bine sau pentru ca ratiunea-ti impune a crede?

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred pentru ca m-am convins.Si chiar si numai pentru viata aceasta se merita sa fi credincios!happy

| mihaitaLGP a răspuns (pentru EmaS):

Eu de asteazi nu mai sunt ATEU.
L-am gasti pe Iisus!
Minune Doamne!

http://imageshack.us/photo/my-images/87/totalf.jpg/

Dumnezeu e mare si este peste tot!

http://imageshack.us/photo/my-images/152/pestetot.jpg/

El poate sa opreasca FOAMEA si tot ce se inampla rau in lume!

http://imageshack.us/photo/my-images/10/somaliaw.jpg/

Dar este mult prea ocupat sa pedepseaca ateii care nu-l asculta.

http://imageshack.us/photo/my-images/84/numauit.jpg/

| OOOLEOOO a răspuns:

Credinta de a avea un anumit Dumnezeu de propria parte aduce o sadisfactie, o demonstratie ca poti fii egal cu cel puternic, cel ce conduce.

| LoveToHate a răspuns:

E singurul care ma asculta cand sunt singura, si de aceea ii multumesc.Cred in El pentu ca stiu ca exista,nu i-am cerut niciodata nimic,dar tot mi-a dat,uneori consider ca am prea multe, iar altii nu au nimic. Oricum, totul face parte din planul lui Dumnezeu si am sa ma rog pentu tine ca sa-ti dai seama, intr-o buna zi ca gresesti.

| GRs a răspuns:

Exista si oameni care cred dar habar n-au de ce.

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Amandoua

Răspuns utilizator avertizat
| CausingCatastrophy a răspuns:

De multe ori m-am intrebat asta, cred ca si rationamentul are partea lui de vina.Cred in Dumnezeu, intr-un fel, dar nu cred in toate porcariile legate de el.Nu cred ca rugandu-ne la icoane ne ajuta cu ceva, nu stiu daca asta se poate numi credinta, mna nu stiu, nu am o gandire sanatoasa.thinking

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru CausingCatastrophy):

Esti deist

| CausingCatastrophy a răspuns (pentru 1libercugetator1):

Exact.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru CausingCatastrophy):

Nu ai nici o problema te regasesti in deism, un zeu care dupa big bang sa pensionat si nu intervine in viata nimanui, sunt multi deisti pe internet, in evolutie tu crezi?

| comandamente a răspuns:

Nimic nu poate fi impus, totul este la libera alegere