| 4b a întrebat:

Cuget...deci exist, sau cuget...deci mor? thinking

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fiecare suntem datori cu o moarte.

| William a răspuns:

Pai eu nu prea cuget dar totusi exist, si atunci cand cuget (foarte rar) exist.

| Inferno a răspuns:

Cuget deci exist, mor deci traiesc.

| dragos9234 a răspuns:

Un caine exista dar nu cugeta, o pisica moare dar nu cugeta.
Deci ambele variante sunt gresite.

| Delicacy a răspuns:

Mă îndoiesc, deci cuget.Cuget,deci exist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dilema ta m-a facut sa-mi imaginez cum ar arta lumea daca "cuget...deci mor" ar deveni realitate.Am ajuns la concluzia ca toti, fiind "necugetabili", am fii mult mai fericiti.Deci,moarte cugetatorilor.
Am insa o nedumerire.Dece ai plasat intrebarea la cap. religie? Am eu o banuiala, dar nu ma hazardez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si in nraspunsul precedent m-a luat apa doar gandindu-ma cat de calda poti fi la ora cand scriu aceste randuri tongue, nici'un intelectual nu-si doreste moartea si daca mai pui intrebari d'astea la religie ne shucarim