| Kramerwalt a întrebat:

Cum a fost pentru tine cand Dumnezeu a intrat in viata ta? Ce simti tu acum cand traiesti cu El?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ma bucur in Domnul si sufletul meu este plin de veselie in Dumnezeul meu.M-a imbracat cu hainele mantuirii si m-a acoperit cu mantaua izbavirii.O, de ar vedea toti oamenii minunile Lui!

| GRs a răspuns (pentru Raniia):

Care minuni? Dezastre naturale? Oameni care traiesc in strada? Oamenii care au avut ghinionul sa se nasca in tari sarace din Africa sau in tari aflate in razboi? Copii care mor la nastere?
De ce nu ne da la toti sanse egale?

10 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Eu zic ca doar in rai poti spune cu adevarat ca esti aproape de Dumnezeu. Pana acolo suntem doar fiinte stupide.

| RAY a răspuns:

Dumnezeu nu exista e doar produsul imaginatiei noastre

| Raniia a răspuns (pentru RAY):

Produsul nostru este''Produsul''.

| dracu14 a răspuns:

Nu exista deci nu vad cum ar fi putut sa intre in viata mea...

Răspuns utilizator avertizat
| TiffanyღBJ a răspuns:

happy Dumnezeu a fost prezent in viata mea mereu, inca inainte de a ma naste. Prezenta Lui m-a facut mereu sa ma simt in siguranta.
winking

Pt cei care afirma ca Dumnezeu nu exista: de unde stiti ca nu exista? Daca ceva nu este vizibil asta nu inseamna ca nu exista. Sau acum o sa imi spuneti ca nici aerul nu exista? Ca doar nu il puteti vedea, nu?

| chazz a răspuns:

Mult mai bine, am alta gandire happy ateii astia comenteaza degeaba deoarece sunt lipsiti de informatii.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru chazz):

Și ce fel de informații? Ne spui și nouă?
Explică-ne la toți despre existența lui Dumnezeu.

| Ad1tza a răspuns:

Dragoste,speranta si chef de viata