| navarre a întrebat:

Cum a putut fi declarat sfant, un sociopat precum Constantin,, cel mare", un om care si-a ucis fiul si sotia?
http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/2628499419abee

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu. S-a mizat pe foarte slaba putere de judecata a saracilor. Un voodoo, un deochi, niste "minuni made by Copperfield", putina muzica macabra... si gata vrajeala!
De cate ori pun intrebari la "Religie", abia-abia am cu cine discuta. La ultima intrebare chiar am cerut link-uri din Biblie, pentru intarirea afirmatiei. Ti-ai gasit! Mai bine ceream un bax de "Ursus".
Daca nici asa nu pot primi un raspuns la tema, ce mama dracu' sa mai fac? laughing

36 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Mai sincer asta am vazut-o
ai obs ca toti spun cas crestini?
am ras deci sincer n-am mai putut de ras
am vazut toate alea cas mai multe da n-am mai putut
si spun :mergi la biserica?
da normal
cine a scris Biblia?
Popa
oricum is totalilaughing
oricum aceia nu sunt crestini
a fi crestin nu sta in nume ci in traire

| anonim4565 a răspuns (pentru navarre):

Ai stiut ca Biblia in Vechiul Testament afirma faptul ca Pamantul e rotund?

| DorelSudoru a răspuns:

De unde sti ca era sociopat? Poate chiar ii iubea si ia omorat pentru a sse duce intr-un loc frumos, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns (pentru navarre):

Oare cand va veni Dumnezeu la judecata cu intreaga imparatie a cerului tu nu vei "tipa cu putere din toti plamanii"? Daca vrei sa vorbim in termeni stiintifici... Dumnezeu este o fiinta suprarationala ce poseda tehnologie inimaginabila... cand vei da de aceasta tehnologie nu vei actiona tu exact ca iudeii si sr-71.

| Shaoran a răspuns:

Nu si-a ucis nici fiul nici sotia... offf
Uite: http://ro.orthodoxwiki.org/Constantin_cel_Mare. De asta e Sfant...