| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de Iuda l-a vandut pe Isus pe 30 de arginti? Ca si cum ai zice ca Bill Gates si-ar vinde fiul pe 100 de dolari. Plus ca romanii il cunosteau foarte bine, ca doar predicase destul de mult pe acolo.

70 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru sanboss):

Strigoi tu esti ma?

| sanboss a răspuns (pentru RAY):

Strigoi tu esti ma?

Nu va inteleg, cum adica sa fiu strigoi big grin,
Dumneavoastra credeti in strigoi?

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Ia zis lui Iuda, pentru ca știa ce urmează sa facă Iuda. Isus cunoștea si cunoaște chiar si cele mai ascunse gânduri. Si lui Petru i-a spus ca se va lepada, cum ca nu l-ar cunoaște. Si i-a spus si lui ca si lui Iuda înainte sa se întâmple. Iar Petru s-a legat înaintea lui Isus ca nu o va face. Si a facut-o.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu vezi ca stia totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece era șarlatan.

| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ii arunca, dar preoti ii ia si cumpara ogoru, si in epistole scrie se puncteaza lucrul acesta, nu imi aduc aminte acum unde, dar daca e nvoie pentru tine ce nu fac eu, iti caut

| ShaOfHatred a răspuns:

Cineva trebuia s-o facă

| doctorandus a răspuns (pentru sanboss):

Poate Iuda a vrut sa-i forteze mana lui Isus, sa aduca mai repede Apocalipsa si Imparatia lui Dumnezeu pe Pamant.