| dany1988122 a întrebat:

Unde gasesc si eu profetia in care zice ca Jesus o sa fie vandut pe 30 de arginti?

25 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

He, he, he, ti-au raspuns doi sa cauti in Biblie, dar niciunul dintre ei nu a dat versetul din Vechiul Testament la care scrie asa ceva.

| dany1988122 explică (pentru doctorandus):

Evident ca nu il dau, ca se fac de ras. E vorba despre un psalm=cantec de lauda. Si e vorba despre cel care il canta sau despre cel care l-a scris. rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Nu despre Jesus Cat de amator sa fi ca sa folosesti psalmii ca profetii. rolling on the floor

| Teddy1517 a răspuns (pentru dany1988122):

Bine ca n-am ajuns suficient de disperati cat sa invatam teologie de la atei! Nici nu o sa ajungem vreodata.

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Habar nu aveti ce inseamna psalm, de il folositi pe post de profetie rolling on the floor

| Teddy1517 a răspuns (pentru dany1988122):

Si daca ar fi cum zici, ce e cert e ca niciodata si absolut niciodata, nu o sa iau lectii de teologie de la ateiwinking Nu ti-am raspuns la intrebari decat la misto fiindca intrebarile sunt puse la misto.

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

rolling on the floor

| Teddy1517 a răspuns (pentru dany1988122):

I mean, cartea Zaharia nu e cu psalmi, dar fie, te las sa te crezi destept, ca restul ateilor.,, Nu avem argumente si nu stim nimic, hai sa radem. HĂHĂHĂ."winking

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Da, greseala mea. Dar totusi nu e vorba despre Jesus. '' Eu le-am zis: "Dacă găsiţi cu cale, daţi-mi plata; dacă nu, nu mi-o daţi!" Şi mi-au cântărit ca plată, treizeci de arginţi.''. Ce inseamna asta? Pe langa ca se refera la prezent. Sau vreti sa ziceti ca Jesus era Iuda? rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Cred ca am confundat cu asta Psalmii 22:16. ''Căci nişte câini mă înconjoară, o ceată de nelegiuiţi dau târcoale împrejurul meu, mi-au străpuns mâinile şi picioarele:''. Aici cica e profetie la executarea lui Jesus.

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

P.S ''Dar Domnul mi-a zis: "Aruncă olarului preţul acesta scump cu care m-au preţuit!" Şi am luat cei treizeci de arginţi şi i-am aruncat în Casa Domnului pentru olar.''

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Daca e vorba despre Jesus in Zaharia, cum se face ca Iuda a aruncat argintii, ci nu Jesus? Ca asa scrie acolo. Evident ca zic la misto, ca nu e vorba nici de Jesus

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Chiar si cand gresesc va fac rolling on the floor

| Teddy1517 a răspuns (pentru dany1988122):

Psalmul 22 e si el o profetie. Doar ca nu vorbeste despre cei 30 de arginti.,, Chiar si cand gresesc va fac". laughing Concluziile tale sunt atat de tampite incat nici macar nu simt nevoia sa le combat. Nu m-ai,, facut''winking Ceea ce scrie acolo e o profetie, si in niciun caz un ateu nu-mi poate explica ca nu este asa. Cum spuneam, nu iau lectii teologice de la atei.

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Psalm profetie, asta e tare rolling on the floor Plus ca nu se vorbeste despre Jesus. Nu sinti nevoia, ca nu ai argumente rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Sper ca intelegi ce citesti. rolling on the floor

| Teddy1517 a răspuns (pentru dany1988122):

Evanghelia dupa Matei 7, cu versetul 6. Acest verset te va lamuri cu privire la motivul pentru care nu port astfel de discutii teologice cu ateii si nu dau citate biblice. Daca doresti, putem discuta pe alta tema ateista, si-ti voi demonstra ca nu,, ma faci", ci te fac eu pe tine.winking

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Nu merge. Nu ma duce in alta parte, unde iti convine. Originalul are valoare.

| Teddy1517 a răspuns (pentru dany1988122):

laughing Nu te duc in nicio alta parte. Ti-am zis doar ca nu continui discutia pe temele care vrei tu. Ceea ce as face ar fi sa iti dau citate biblice si sa-ti explic profetiile, ca tu sa vii dupa cu HĂHĂHĂ. Si asta e tocmai ce Matei 7:6 imi spune sa nu fac. Am spus ca vorbesc, daca vrei, pe alte subiecte si teme ateiste.

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Ba ma duci. La Matei.

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Ce e asta? '' Să nu dați câinilor lucrurile sfinte și să nu aruncați mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare și să se întoarcă să vă rupă.''. Razi de mine?

| dany1988122 explică (pentru Teddy1517):

Copilisme rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Nici unde nu scrie asta

| lpavel a răspuns:

In biblie! Unde in alta parte? daca ti-e lene sa citesti asta e altceva...

| Teddy1517 a răspuns:

Bineinteles, daca ai cauta in Biblie unde ai gasi raspuns la toate intrebarile tale de pe-aici, nu ai mai avea ce intrebari stupide sa pui si ar fi cam liniste la categoria,, religie".