| Alex14DaFunda a întrebat:

Ce a facut Iuda cu cei 30 de arginti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a spanzurat iar argintii s-au risipit pe jos, fiind folositi apoi pentru ingroparea lui.inca o dovada ca; CE E DE HARAM-DE HARAM SE DUCE>

| Zurelin a răspuns (pentru anonim_4396):

I-a returnat fariseilor de fapt.

14 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Din cite mai tin minte de la bunica, Iuda a aruncat cei 30 de arginti in Templu, recunoscand ca a vandut sange nevinovat

| danay72 a răspuns:

Absolut nimic. Nu s-a bucurat de ei si s-a spanzurat.

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

In primul rand, nu stim sigur daca a existat acest Iuda. In al doilea rand, nu putem sti daca e adevarat ca l-a tradat pe Isus si a primit 30 de arginti. Asa ca daca aceste lucruri nu le stim sigur, atunci de unde am putea sti ce a facut el cu acei bani? Poate i-a pierdut, poate si-a cumparat mancare, poate ca si-a luat funie ca sa se spanzure. Hai sa dam toti cu presupusul.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

I-a băgat la păcănele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca sunt mai multe variante care se contrazic, raspunsul corect este "nu se stie".

Toata povestea cu Iuda (printre multe altele) este plina de contraziceri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a bagat la pacanele.

| Polonic1 a răspuns:

S-a imbatat.

| OmuCuBasca a răspuns:

Raspunsul il gasesti in manuscrisele de la Marea Moarta. Citeste, ca nu dauneaza grav sanatatii!

| Alex14DaFunda explică:

Bravo laughing Jorpalul

| ctz1973 a răspuns:

Conform cu versetele din Matei 27:3-5 Iuda a aruncat arginti in templu in fata preotilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ctz1973):

Si cu terenul cumparat de el (cu acei bani) cum ramane? Ia mai citeste de cateva ori povestea din biblie. Vezi ca apare in mai multe locuri nu doar unul. Da un search pe guagal (de preferat in engleza).

| Ghertoiul a răspuns:

I-a dat pe o camila.