| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce era nevoie ca romanii sa se duca pe muntele maslinilor sau unde s-au dus ca sa il prinda pe Jesus? Si de ce aveau nevoie de Iuda ca sa il recunoasca? Ca doar era cunoscut in societate, ca predicase acolo. Romanii nu aveau nevoie sa se duca dupa el, ci sa astepte sa revina el in sat

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, Karl Kaustky zice ca era si normal ca potera sa-l cunoasca la fel ca si un cal breaz. Kautsky vorbea din experienta lui ca luptator socialist.

| ania a răspuns:

Au mers la un loc ferit să nu fie mare vânzoleală din partea mulțimilor care îl înconjurau de obicei.

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Eu povesti absurde nu citesc, dar banuiesc ca asa e mai emotionanta povestea, ca sa ii faca pe creduli si mai creduli si mai obedienti.