| AdrianTzar a întrebat:

Cum evaluați lucrările sinodului panortodox din Creta 2016? Vor face ortodocșii compromis dogmatic?, va începe o nouă inchiziție catolică? Vedeți posibilă reunificarea bisericilor? În ce mod ar trebui să se facă?

Răspuns Câştigător
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Ortodoxia nu va face nici un compromis docmatic. Reunificarea Bisericilor va fi posibilă numai prin convertirea la ortodoxie.

1 răspuns:
| Stell99 a răspuns:

Tu crezi ca oamenii intregi la cap vor sta degeaba, daca va incepe (prin absurd) o noua inchizitie catolica? laughing

Daca ne vom autodistruge ca civilizatie intr-un razboi nuclear, cei care supravietuiesc se vor aduna in triburi si asa ne vom intoarce cu 5000 de ani in urma.
Probabil vor aparea noi religii si asa mai departe.