| Nightgiver a întrebat:

Cum îl invoc pe Lucifer?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ajungi la un level mai mare, probabil pe la levelul 90 il intalnesti pe Lucifer, acolo in jocurile tale RPGwinking
daca imi aduc bine aminte nu in Diablo 2/3? ajungeai la un moment dat sa te bati cu Baal? ei bine...incearca

| ania a răspuns:

Lucifer poate aduce bani sex, putere episodic, dar fericire si implinire doar Mantuitorul Hristos.

| mODIN a răspuns:

Astepti pana implinesti 14 ani sa-ti treaca prostiile astea din cap laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred in felul următor și dracu și satană și Lucifer si diavolul râde de voi toți la un loc căci nici ei nau crezut că omul poate avea atâta prostie și lacomie in el mai mare decât ei toți la un loc la un loc până și ei sunt mai loiali cu faptele lor noi când comitem fapte cu propile voințe și conștința și rațiune ști care ne este scuza față de Dumnezeu? Dă-mi vina pe dracu și Satană și diavolul zicem ei nau provocat și noi de asta am greșit nu ca noi nu voiam ei nau provocat și ei se prăpădesc de râs căci omul este mult mai rău decât răul în sine voi credeți ca dacă invocați pe Satana sau pe Dracul aveți lumea la piciorea? Sunteți bogați? Aveți bani fără limită? Sau stăpâniți lumea? Nu nu stăpâniți nimic și nici lumea la piciorea nu veți avea tot ce veți stăpâna sunt propile fapte si plăceri de moment băuturi și prosti...

| Pocait01 a răspuns:

Devii o persoană puternică și influentă apoi te duci la biserică și spui că de acum în colo vrei să I te închini lui Isus Hristos.
O, va fi foarte provocat dacă o să fii serios cu ultima parte.

| Effy35 a răspuns:

Termenul "Lucifer" provine dintr-o poveste veche din Biblie care, în interpretarea sa tradițională și contextul specific al Cartei lui Isaia, este folosit în descrierea căderii unui personaj numit Nebucadnețar, regele Babilonului.