| RationalityRules a întrebat:

Cum ne putem imbunatati viata spirituala? Cum putem invoca forta noastra vitala? Vrilul/chi-ul/puterea vrajitoreasca/prana, meditatia de imputernicire? Yoga kundalini? Ce sugestii aveti?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Cum ne putem imbunatati viata spirituala?"
Mergand duminica de duminica la biserica si ascultand predicile silectiile spirituale pe care preotul la preda acolo.
la unele biserici chiar se organizeaza sambata sau duminia, seri spirituale, cand preotul citeste din diverse carti religioase si explica pe intelesul tururor, ajutandu-te sa-ti imbogatesti "viata si gandirea spirituala" sa-ti dezvolti credinta samd.

Meditatia si yoga sunt alt nivel de intelegere spirituala, care nu se practica in Romania si nici la biserica nu se discut despre ea.

| RationalityRules explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt sustin si nici nu sunt adeptul religiilor abrahamice, dimpotriva, sunt liber spiritual...paganismul e libertatea

| EestiSodalane a răspuns (pentru RationalityRules):

Sigur că da. Esti atat de pagan încat nici macar nu cunosti zeii europeni. De aia ai zis ca vrei o creatura din mitologia evreiasca ca zeu.

| RationalityRules explică (pentru EestiSodalane):

Satan n-are legatura cu evreii, religiile sataniste au precedat iudeo-cre(s)tinismul

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru EestiSodalane):

Și eu eram făcut reacționar și idealist rupt de realitate când spuneam că școala din ziua de astăzi crează analfabeți funcțional fără strop de cultură generală și că trebuie reintroduc curiculumul perioadei interbelice.

| EestiSodalane a răspuns (pentru RationalityRules):

>satan n-are legatura cu evreii
>cuvantul "satan" e literalmente de origine ebraică.

Omul meu te întreb cu tot respectul din lumea asta, ești cretin?

| AliGab a răspuns:

Maica Domnului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice yoga ar practica omul ori câtă filosofie ar ști omul orice mediație ar practica omul fără Dumnezeu in inima sa in sufletul său omul este in haos rătăcit care își bate joc de corpul său trupul său sufletul său viața sa omul fără Dumnezeu și fără frică de Dumnezeu JUNGE GRAV DE RĂU!

| T0Teu a răspuns:

Singurul mod de a imbunatati viata spirituala e sa te intorci la Dumnezeu. Ce ai enumerat tu mai sus e impotriva poruncii lui Dumnezeu si mai mult iti inrautatesti viata spirituala daca nu Il asculti si incalci poruncile Lui