| man23iron a întrebat:

Cum pot sa devin mason?

7 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

E complicat. oamenii simpli mai rar ajung in masonerie. In general oamenii mari ajung acolo.
Daca nu cunosti un mason n-ai cum.
Daca ajungi la un anumit nivel in societate esti deja racolat de masonerie.

| doctorandus a răspuns:

Daca vrei sa devii mason trebuie sa gasesti un mason care sa te propuna. Si fii pregatit sa dai in jur de o suta de dolari pe luna (cotizatie la loja).

| iKronstadt a răspuns:

Primul pas este acela de a stapani foarte bine o anume meserie, fiind cu mult peste restul populatiei. Pasul doi, il vei afla singur, daca o sa confirmi ceea ce am spus mai sus.

| Silviuloan a răspuns:

Uite asa.

Răspuns utilizator avertizat
| DariaAlina a răspuns:

Am un prieten care este mason, el și tatăl lui. Ideea este să ai destul de mulți bani și relații în mai toate domeniile. Te caută ei când ai toate astea. happy

| abcmasonic a răspuns:

Dragii mei, nu as vrea sa incep o discutie contradictorie si lunga, insa nu ma pot abtine din a face cateva precizari: masoneria nu te cauta, masoneria o cauti tu daca crezi ca ai motive intemeiate sa ceri sa fi initiat. Cine vrea sa devina unul trebuie sa intrebe unul, nu sa citeasca toate lucrurile nefondate pe internet. Si in plus a exagerat mult cel care a spus aici ca cotizatia este 100 de dolari pe luna. Inca ceva, este suficient sa duci un trai decent ca sa fi acceptat, nu sa ai nu stiu ce bogatii. Nu faceti greseala pe care o faceam si eu candva, anume sa vorbiti in necunostinta de cauza, speculand