| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poti sa ai o pocainta adevarata?
Si o schimbare majora in bine?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Alynn, nu cred ca pocainta e calea principal, adevarata catre o schimbare in bine.
Cred ca o schimbare majora in bine, cum iti doresti tu, se realizeaza prin impacarea cu tine insuti si cu toti cei din jurul tau, prin fapte frumoase, luminoase, de caritate, prin a-ti propune sa fii mereu dragut si altruist cu cei din jurul tau, in mod absolut neconditionat, printr-un comportament etic fata de propria persoana, fata de ceilalti oameni, fata de animale, natura si mediu, prin cultivarea frumosului in viata ta, concretizat in arta si in pasiunea ce o reflecti fata de orice hobby al tau.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pentru a putea fi aprobat de Dumnezeu, trebuie sa ai un mod de viata placut lui.Iar prin studierea atenta a Bibliei, poti face acest lucru.Nu e suficient sa te botezi, inainte trebuie sa demonstrezi ca esti la inaltimea dedicarii tale.

| syd2 a răspuns:

Pocainta? Prin fapte bune. Schimbare spre bine? Dacă dai niște mâncare unor câini vagabonzi sau niște lei unui sărac, crede-ma deja te schimbi spre bine, crede-ma faptele bune sunt cea mai bună rugăciune la Dumnezeu, nicio biserică nu se compara cu faptele bune.

| VelaJohnny a răspuns:

Pocainta = regretul sincer al pacatelor, cainta. Pocaitii spun ca s-au pocait la botez, deci ei cred ca doar odata trebuie sa te caiesti, iar botezul e biletul de intrare catre „rai".

| 6684464 a răspuns:

Deci... 27 de intrebari de la tine DOAR pe prima pagina a categoriei rolling on the floor.
Si cate 7 una dupa alta de 2 ori rolling on the floor.

| papuciirupti a răspuns:

Pe prima nu o stiu sad
la a doua e imposibil atata timp cat stam intre javre si profitori, langa oameni cu interese c***e cu multe fete.
probabil reusestio perioada mica dar te vei satura cand vei oferi bine si vei primi numai rau si energie negativa din partea celorlalti.
poate poti ajunge aici daca te izolezi de lume singur sau cu 2-3 persoane care isi doresc acelasi lucru. vei fi tentat sa faci ce fac ceilalti cand iti vei lua pietre in cap pentru bine si dupa opinia mea e imposibil.
majora in bine nu cred, eu ma aflu la bine si apropo sti ca era vorba aia cu bine faci bine gasesti acum s-a schimbat si bine faci rau gasesti, cel putin in cazul meu...