| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa imi gasesc sensul vietii mele?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe TPU, evident.

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu este sensul vietii oricarui om.

| KhludCiprian a răspuns:

Pur si simplu cauta in lista de hobby-uri ceva ce e interesant de facut si fa-l in fiecare zi cate putin. Fie ca e ceva maret (gen arta), fie e ceva inginerie, mecanica, fie ceva minor, de genul sa mergi pe bicicleta, dar fa-l consistent si ai sa vezi ca ai sa ajungi bun la el si ai sa vezi rostul de a continua in a il face mai departe...

| Monamonicamm a răspuns:

Primul pas spre a obține de la viata ce-ți dorești este sa decizi ceea ce vrei

| Helper07 a răspuns:

Sensul vietii e iubirea. Isus a spus: "Iubiti-va unii pe altii cum v-am iubit eu".

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Deja știi, în mare, care e sensul vieții pentru tine. Orice om are anumite calități pe care le folosește pentru cei din jurul lui. Cineva știe să povestească ceva amuzant, altcineva știe să explice amicilor cum să intre pe internet, etc. Tu ai câteva calități pe care poți să le folosești mai mult pentru cei din jur. Un om generos cu persoanele din jur este fericit.