| anonim_4396 a întrebat:

Ce sens mai are viata daca fata de care imi place nu va fi niciodata cu mine? Simt ca si cum nu pot trai fara ea/ ea este sensul vietii mele. :,)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata asta nu te vrea inseamna, ca nu te iubeste si nu ai de ce sa insisti la ea.
Cu siguranta exista o alta fata care te astepata undeva, doar sa o vezi, sa va cunoasteti si sa fiti fericiti impreuna.

Daca ne-am pune capat zilelor de cate ori esti refuzat de un baiat sau fata, atunci te-ai sinucide ce nenumarate de ori in viata, dar asta este perceput ca un joc al naturii, unde ne alegem partnerul dupa compatibilitate reciproca, folosindu-ne si creierul, ca nu putem impune nimanui sa ne placa sau sa ne iubeasca, daca persoana respectiva nu simte nimic pentru noi.
Sensul vietii il dam noi, folosindu-ne creierul si puterea decizie!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa incepi sa iti bagi pul in multe dupa un timp, altfel chiar ca vei avea o viata plina de frustrare

regis
| regis a răspuns:

Daca mai ai putina rabdare, in urmatorii ani vor mai fi câteva fara de care nu vei putea trai.

| Catrice a răspuns:

Recomand funia și scăunelulhee hee

| Invictusman a răspuns (pentru Catrice):

Tu nu ai iubit niciodată, asa ca lasa ironia ca nu își are rostul. big grin

| Catrice a răspuns (pentru Invictusman):

Vorbește neexperimentatul în dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

crying Ahhhh ce tristă e viața asta nedreaptă broken heart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce crezi ca nu mai poti trai fara ea, stimabile? Aminteste ti ca era o vreme cand nu o cunosteai si eu cred ca te descurcai foarte bine happy