| Animeegirl a întrebat:

Cum se invoca diavolul? straight face Cum se intampla ca multe vedete din industria muzicala isi vand sufletul? Intreb doar dintr-o mare curiozitate, vreau sa stiu ce trebuie sa faci ca sa faci pact cu diavolul.

Răspuns Câştigător
| RA94 a răspuns:

Simplu ii zici lu tactu ca nu mai esti virgina si vezi tu ce repede se invoca diavolul (i'm just saying)

29 răspunsuri:
| Tedoraaa a răspuns:

E doar o metafora! a face pact cu diavolul inseamna ca faci un lucru care desi iti e bine pe moment, poti sa ranesti oameni cu asta si cam totul se leaga de celebritate.Asta inseamna sa-ti vinzi sufletul

| katy a răspuns:

Prin vrajitorii, oricum cine face asta e om fara Dumnezeu si o sa regrete la un moment dat

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Http://www.paranormal.ro/......ismul.html

N-ai decat sa te convingi. @RA94, buna gluma, @katy: nu patesti nimic :))

| Tedoraaa a răspuns:

Katy, nu exista asa ceva si decat sa citesti ditamaiarticolu, iti zic de acum e doar o metafora!

| amoramor a răspuns:

Nu se invoca, nu exista asa ceva, invocarea diavolului. O sa vezi asta doar in filme. Cand se spune ca se vine sufletul diavolului este o metafora, se ia sensul figurativ, nu cel propriu.

| Allrc24 a răspuns (pentru Mirciuuuuuuuu):

Alt satanist de 2 bani...

| BackAgain a răspuns:

Simplu: sa iti doresti asta. Crezi ca ar ezita sa te 'ajute' in problema asta? El cam asta incearca...sa te faca sa te intorca impotriva lui Dumnezeu si, pai, sa-l slavesti pe el, deci nu cred ca l-ar deranja deloc sa-ti faca o vizita daca asta ti-ai dori.

Cum a zis TeutzMik, e o metafora. Daca ti sa faci asta in sensul propriu al cuvantului, raspunsul tau e mai sus.

Cum isi vand sufletul? Pai apeleaza la 'ajutorul' diavolului si renunta la credinta in Dumnezeu. Daca e s-o luam in sensul propriu, cam asta ar insemna.

Raspunsurile sunt dupa logica mea. Daca tii neaparat incearca, dar stii cum e - sa renunti la credinta e usor, s-o recapeti e mai greu (si ma indoiesc ca invocatul diavolului e ceva religios). Nu-ti recomand aceasta experienta (eu cel putin n-as face-o), dar alegerea e a fiecaruia.

PS: @Ra94, that's all I have to say - laughing

| Allrc24 a răspuns:

Mda.sa te feresti de amgie cat oi trai pe acest pamant.im primul rand prin magie il in locuiesti pe Dumnezeu cu diavolul pentru ca mergi la el sa te ajute in loc sa mergi la Dumnezeu, care iti este Tata si te iubeste.magia este o practica oculta prin care invoci demoni, inca o data repet nu e de gluma.feerstete.mai bine ca s-a stins lumina si nu ai apucat sa citesti tot.inclusiv simpla citire are efecte negative.si da magia astrage mania Domnului asupra celui care o practica.Dc ai avea nevoie de asa ceva cand Dumnezeu este cu noi,cu fiecare in parte,dar din cauza pacatelor omul nu ii poate simti prezenta protectoare si plina de dragoste, si ne protejeaza.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10. sper ca team putut ajutahappy

| Thunder a răspuns:

Atunci and stai pe WC si te scremi, strigi in gura mare: LA DRACUUUU!

| DragosConstantin a răspuns:

Hocus pocus si vezi tu ce se intampla.

| QueenOfHearts a răspuns:

Intri si tu pe siteul lui oficial iti faci un cont si il sumonezi laughing

| harciog a răspuns:

Domnisoara,toate chestiile astea se invirt in jurul relativitatii.In viata depinde doar cit de hotarita esti in oricare directie.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru Allrc24):

Nu sunt un satanist de 2 bani. Nu cred in el, de fapt in nici o religie, m-am declarat ateu. Curiozitatea te impinge la exploare, wtf!?

| Kazimir a răspuns:

Îngropi o cutie cu poza ta, oase de animal mort și salvie la răscruce de drumuri apoi iei o supradoză de LSD sau DXM.

| Archdaemon a răspuns:

Nu poti sa vinzi ceva ce nu exista sau sa invoci un personaj imaginar...

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Du-te dracu'...
L-am invocat.happy.

| Nolkyz a răspuns:

Te mananca, ah? smug
Daca vrei, pot fi dracul in persoana. Trebuie sa stii ce cuvinte sa folosesti si voila! Dar nu vrei... Lasand asta la o parte. Din moment ce nu stii, inseamna ca nu trebuie sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cuminte.nu toti ajung vedete.depinde ce drac te ia in primire. daca te ia cel responsabil cu curvele si betivii, nu te vad bine.fiindca tu faci pactul dar nu stii cu cine.ai cetit cum se numea acela ce l-a scos Iisus dintr-un indracit? ma cheama LEGIUNE, ca santem mai multi.asa ca, aviz amatorilor.nu va jucati cu chestii pe care nu le cunoasteti.nu stiti cum veti ajunge.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Vedetele din industria muzicala nu si-au vandut sufletul, oamenii invidiosi pe succesul lor au inventat chestia asta...

| Inferno a răspuns:

Mai intai trebuie sa te duci la el acasa. In Hollywood.
Nu stiu daca ai sa te intalnesti chiar cu Diavolul, sau doar cu niste secretari de acolo.
Daca ar fi sa ne luam dupa filmul "Demascarea industriei muzicale" ar trebui sa semnezi cu propriul sange un contract si devi celebru/a.

| Hotlem a răspuns:

E simplu sa faci pact cu diavolul in primul rand trebuie sa-ti faci o pentagrama si sa faci niste icantatii. Fa asta sa-mi spui si mie daca merge laughing

| dragosh a răspuns:

Invoca? cred ca e prea mult spus. Poti invoca un demon sau mai stiu eu ce dar sa-l invoci pe Lucifer nu cred ca se poate.Multe dintre vedete sunt "hipnotizate" sa semneze un pact cu diavolul(vezi demascarea muzicii).La inceput toti sunt euforici din cauza faptului ca vor avea faima, bani, masini de lux, case, s.a.m.d.
Cei care si-au dat seama in ultimul ceas ca nu fac bine ceea ce fac le-a fost distrusa imaginea treptat cu ajutorul presei bineinteles iar apoi au fost omorati(vezi cazul lui michael jackson, 2pac.).DMX, la fel a facut pact cu diavolul iar acum si-a dat seama ca isi vrea sufletul inapoi.Omul chiar a inceput sa fie crestin sa faca melodii numai despre Dumnezeu.Ca sa numai mentionam de melodia lui Eminem-my darling care spune tot, numai are nevoie de introducere. Michael Jackson iti vine sa crezi sau nu stia ca va fi omorat dar ca nu poate face nimic in legatura cu asta. Iarasi melodia"they don`t really care about us" este reprezentativa.Pentru tot raul care se intampla in lumea asta, pentru foametea din africa si pentru toate bolile care au fost create in laborator nu sunt vinovati decat Illuminati.Dar deja ne-am cam abatut de la subiectlaughing dar cam are legatura cu diavolul

| raduthebest a răspuns:

N-ai inteles, vedetele din muzica nu isi vand sufletul pe bune, asta insemna ca vedetele ajung sa cante muzica comerciala, nu si-l vand de adevaratelela

Răspuns utilizator avertizat
| Animeegirl explică (pentru Saataan):

Sigur ca am auzit. De ce?

Răspuns utilizator avertizat
| Choi_Min-Rin_1996 a răspuns:

Cauta in format pdf bibilia satanica si in cartea Apei( sau cartea lui Leviatan), primul capitol este cu invocarea Satanei :* Dar nu-ti indic sa o faci. asta daca nu cumva vrei sa il inviti pe Satana in casa ta... happy Eu nu am incercat... plus ca invocarea se face numai in cadrul ritualurilor Messa big grin Si nu e indicat nici in ritual sa il invoci singur/a big grin

| Choi_Min-Rin_1996 a răspuns (pentru Thunder):

rolling on the floor))))))