| Alex_X_Asu_X_1994 a întrebat:

Cum se numeste acea religie in care crezi doar in tine?

9 răspunsuri:
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Satanism spiritual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Cine te-a mintit? Asta e o filozofie a satanismului modern, in SS exista o mare incredere in sine, dar nu poti fi propriul dumnezeu atat timp cat tu i te inchini unui Lider Spiritual.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iartă-mă dacă am greşit, dar majoritatea cunoştințelor mele care practică satanismul spiritual il consideră pe lucifer doar ca un prieten, centrul acestui cult fiind ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Eu n-am ce sa iert pentru ca nu mi-ai gresit cu nimic, crede-ma n-a fost deloc aciditate ce-am folosit mai sus. Luciferianismul il prezinta pe Lucifer ca pe un prieten, chiar sunt curios ce Satanism practica cunostintele tale.

| Shambler a răspuns:

Procaria numita New Age.

| ania a răspuns:

Egolatrie

| AlexeHellsing a răspuns:

Narcisism.

| RAY a răspuns:

Ai nevoie de o religie sa crezi in tine? adica pe bune in cine sa crezi daca nu in tine?

| Aslam a răspuns:

Incredere de sine. Este acea religie in care crezi doar in tine, in propriile forte, nu fortele unui zeu imaginar.