| anonim_4396 a întrebat:

Cunostinta mantuirii consta in iertarea de pacate. Cele mai mari probleme ale omului sunt pacatele lui. Dar omul nu vrea sa recunoasca asta (pentru ca este o problema prea grea pentru el). Tu simti ca te apasa povara pacatelor tale?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

De fiecare dacă când fac ceva rău simt remuşcare şi de fiecare dată simt mustrarea Duhului Sfânt în mine.
Dumnezeu e Cel care ajută omul să facă deosebirea dintre bine şi rău şi tot El vobeste omului prin Duhul Sfânt, ca să se îndrepte.
Bine ar fi să nu păcătuim, dar dacă totuşi am păcătuit să ştim că avem la Tatăl un mijlocitor, Isus Hristos, care ne oferă iertare prin Jertfa de pe Cruce, dacă ne pocăim de faptele noastre rele şi dacă trăim o viaţă după Cuvântul Său!
http://www.youtube.com/watch?v=rXdAp36Z_wg&feature=related

6 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Fiecare om ar trebui sa simta o parere de rau, un sentiment de "imbecilitate", sa zic asa; Trebuie sa ne para rau de nelegiuirile si relele facute, caci ele nu au ce cauta in noi.Pace.

| 4b a răspuns:

Cu totii suntem vanatori de greseli...

| RAY a răspuns:

Cele mai mari probleme ale omului sunt greselile facute in viata si uitate in prezent, pacatele din religia crestina difera de cea mulsulmana, iudaica etc desi daca vb de pacate nu putem cataloga ca muncesti sambata un pacat desi e pacat conform vechiului testament desi pacatele sunt relative in functie de religie, sa arunce primul cu piatra care nu are nici un pacat si am sa-i spun ce ma apasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti ar trebui sa simtim asta, pentru ca nu exista "om" fara de pacat.Pace voua.

Răspuns utilizator avertizat