| TrăieşteClipa a întrebat:

Cuvantul lui Dumnezeu se contrazice singur?

4. Nu răspunde nebunului după nebunia lui, ca să nu te asemeni şi tu cu el.
5. Răspunde nebunului după nebunia lui, ca să nu se creadă înţelept în ochii lui.
cap 26 Pilde Sol

Ier 36:30 De aceea, asa zice Domnul despre Ioiachim, regele lui Iuda: Nu va mai fi din el urmas care sa sada pe scaunul lui David; trupul lui va fi aruncat in arsita zilei si in frigul noptii

reg4 24:6 Ioiachim a raposat cu parintii sai, iar in locul lui s-a facut rege Iehonia, fiul sau.

Ezd 2:8 Fiii lui Zatu: noua sute patruzeci si cinci;
Nee 7:13. Fiii lui Zatu, opt sute patruzeci si cinci;

Mt27:5 Si el, aruncand argintii in templu, a plecat si, ducandu-se, s-a spanzurat.
Fapte 1:18 Deci acesta a dobandit o tarina din plata nedreptatii si, cazand cu capul inainte, a crapat pe la mijloc si i s-au varsat toate maruntaiele.

1 răspuns:
| CοnstruimCatedrala a răspuns:

Nu se contrazice. Asa pare.