| PetreBogdan1990 a întrebat:

Daca ai afla ca Dumnezeu este Diavolul, ai alege sa te supui, sa te sinucizi sau sa il detronezi?

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este dragoste iar satan este ura. Aleg sa slujesc lui Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Inseamna ca din dragoste Yehova a omorat milioane de oameni si din ura Satan nu a omorat pe nimeni.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Hi! Hi! Satan duce foarte multi la pierzare vesnica!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Emas dumnezeu a omorat 42 de copii pentru ca un copil a spus unui chel ca e chlel, satana pe cine a omorat?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

2Imparati 2:23-24~
23De acolo s’a suit la Betel. Si pe cînd mergea pe drum, niste baietasi au iesit din cetate, si si-au batut joc de el. Ei îi ziceau:,, Suie-te, plesuvule! Suie-te, plesuvule!"
24El s’a întors sa -i priveasca, si i -a blestemat în Numele Domnului. Atunci au iesit doi ursi din padure, si au sfîsiat patruzeci si doi din acesti copii.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru Ionut1492):

Ray nu ma poate incuia niciodata, dar am lucruri mai bune de facut decat sa ii tot explic lui Ray si el sa zica: Batman! Batman!

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Satanel este trimisul lui iahve pentru a testa credinta oamenilor atat, el este inferior lui iahve, iahve nu are rival, el este si bun si rau, eu ma supun doar stiintei iar in stiinta nu exista spiridusi creati de imaginatia umana

| Clorox a răspuns:

Mi-ar face placere sa-l slujesc laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

Am aflat ca Yahweh din Biblie nu are nicio legatura cu adevaratul Dumnezeu.
Se poate numi tot un neam de diavol, chiar daca diavolii nu exista fiind o inventie a crestinilor.
Nu ma supun, de sinucis nu se pune problema, detronat nici atat deoarece nu are un tron.
Doar ca nu mai am niciun respect pentru Biblie si pentru cei care propaga invataturile mincinoase pe care le contine.

| HTH a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Aaaha, si de unde exact-exact ai aflat? De fapt, daca nu crezi in Biblie, nu poti sa crezi in Dumnezeu. Ar fi ilogic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-ar interesa, nu sunt o persoana religioasa

| CinevaAnonimă a răspuns:

Dumnezeu nu este diavol. Nici intr-un caz nu m-as supune diavolului si nici nu m-as sinucide. Dumnezeu il va judeca si il va pedepsi. Eu pot doar sa lupt cu el aici, pe Pamânt.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Exodus 12:29-30~
29La miezul-noptii, Domnul a lovit pe toti întîii nascuti din tara Egiptului, dela întîiul-nascut al lui Faraon, care sedea pe scaunul lui de domnie, pîna la întîiul-nascut al celui închis în temnita, si pîna la toti întîii-nascuti ai dobitoacelor.
30Faraon s’a sculat noaptea, el si toti slujitorii lui, si toti Egiptenii; si au fost mari tipete în Egipt, caci nu era casa unde sa nu fie un mort

| Nitroblast a răspuns:

Pai ce crezi ca o sa faca lumea cand o sa isi dea seama ca anti-hrist nu este Dumnezeu (prin comportamentul sau care poate fi mascat doar pana la un moment dat)? Chiar ma indoiesc asupra faptului ca ar vrea sa il mai slujeasca cineva.