| sorinel4 a întrebat:

Daca am casa bantuita sa chem popa sa festeasca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii tu daca are casa bantuita sau nu? daca nu-l ajuti taci!

30 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Depinde. Daca esti ateu ti-o festeste un ateu practicant. Moisie, Inferno.
Daca esti penticostal ti-o festeste Ema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Filip23):

Cine-i Ema?

| Filip23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Userii vechi stiu. Un fel de mamica rubricii.

| Jardelin a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum?! Nu stii cine-i Ema?! Era un fel de vedeta pe aici. Acum s-a retras putin, dar in curind o sa reapara in forta! Stai sa vezi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Ar trebui sa stiu cine-i Ema?

| danay72 a răspuns:

In Biblie nu vei gasi asa ceva, mai degraba arunca tot ce are legatura cu spiritismul.Deuteronom18:10-12

| Duucu a răspuns:

Cheamă domle, cheamă.

| milan9 a răspuns:

"Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoţii Bisericii şi să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn, în numele Domnului." – Iacov 5, 14

Daca lucrarea harului divin poate interveni prin intermediul preotului (ce a primit responsabilitatea lucrării harului) acest lucru este valabil si pentru alte probleme ale vietii noastre de zi cu zi...

| sublime89 a răspuns:

Nu ai casa bantuita.

| sorinel4 explică (pentru sublime89):

De unde sti.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu exista fantome. Eu consider ca adevarul ajuta pe oricine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

De unde stii tu daca are casa bantuita sau nu? daca nu-l ajuti taci!

| Felys a răspuns:

Mai bine cheama deratizarea, sigur ai vreun soricel in pod care bantuie nestingherit

| PedoBarbie a răspuns:

Chemi doctorul.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cheama psihiatrul.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cheama-i pe cei de la deratisare, sau de la salubritate ca ti-o fi mai de folos! Cauta mai degraba BIBLIA.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Ai putea chema psihologul, dar ai fi nesimtit, mai bine, mergi tu la el.

| anacolda a răspuns:

Interesant! Cine crezi tu ca te bantuie? Atentie la hoti! Daca ti-e frica ia-ti o cruciulita si niste iconite si roaga-te la ele. Nu exista stafii! E doar o frica din tine si se manifesta.

| puscahoreangaion a răspuns:

In primul rand aprinde o lumanare si pune un crucifix sau o icoana s roaga-te pe curatire!

| SatanistAteu1666 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=xBAdHeiWLJ4

Da, Cuvantarea Infernala;) :)))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru SatanistAteu1666):

Acolo e de aruncat cu bombe... sper sa fii si tu acolo cand explodeaza vre-unalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

*vreuna

| SteinZer0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca esti plin de compasiune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SteinZer0):

Compasiune pentru ce?laughing

| SteinZer0 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Acolo e de aruncat cu bombe... sper sa fii si tu acolo cand explodeaza vre-una laughing" - Pentru asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SteinZer0):

Si? poate sunt vreun teroristlaughing

| SteinZer0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Irelevant daca esti sau nu terorist. Spuneam doar ca nu e cel mai placut mod de a socializa. Scuze de deranj.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SteinZer0):

N-am nici un interes sa socializez cu astfel de creaturi...tu ai vazut cat is de jalnici?rolling on the floor

| SteinZer0 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am nici un interes sa pornesc o discutie in contradictoriu desi nu sunt de acord cu parerea ta happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SteinZer0):

Apreciez

| SarahAviva a răspuns:

Nici macar cu sfintire in casa nu poti scapa de un spirit. Popii din ziua de azi vin, sfintesc de fatada si intind mana pentru bani.