| Meme10Memu a întrebat:

Daca ar fi dupa toate cate s-au intamplat in istoria umanitatii, niciun om n-ar merita sa mai traiasca si n-ar merita sa se laude cu ceva pentru ca toti oamenii care traiesc in prezent traiesc pentru ca stramosii lor au ucis alti oameni in razboaie pentru ca ei sa traiasca. Toti oamenii sunt urmasii unor ucigasi de oameni. Doar Dumnezeu va stabili cine va trai vesnic si cine nu, fara ca omul sa faca rau semenului sau apeland la violenta. Razbunarea e a Lui Dumnezeu Cel care a creat omul. Totusi cele spuse aici sunt o dovada ca moralitatea obiectiva exista. In Biblie spune ca Dumnezeu nu condamna pe copii pentru pacatele stramosilor si parintilor lor si de aceea lumea nu a pierit toata datorita crimelor comise de stramosii oamenilor. *?

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Cineva a spus: "Pe Pământ va fi pace atunci când ultimul om îl va ucide pe penultimul"