| OctavianDanielMaria a întrebat:

Daca ar veni Jesus pe Pamant,cum ar reactiona "credinciosii"? L-ar huidui la indemnul popilor sau l-ar urma? Bineinteles,face si cateva numere de magie, scuze "minuni".

40 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de zona si cata influenta are clerul. Sa nu uitam ca mai mai-marii evreilor au cerut sa fie crucificat pentru ca le era teama de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Te joci cu focul.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu ti-a dat minte sa o folosesti. Nu esti furnica. Esti om. Furnica e ca un robot.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am zis asta. Razi ca un prost.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Esti in urma cu multe.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu esti ala cu Harry Potter cu spiridusii. Nu eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iti dau cu Biblia la pate. Uite aici:

Apocalipsa 21:8:"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua."

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu am zis ca "Iisus e Dumnezeu". Iisus e Fiul Lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu ma inchin la Iisus.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La Dumnezeu ma inchin.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Il cheama "Eu fac totul sa devina cum vreau Eu".

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Permitand ca Dumnezeu Cel nemuritor sa-mi modeleze gandirea sunt salvat de la moarte vesnica.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Voi scapa de moarte vesnica. Dumnezeu ma va readuce la viata daca voi muri.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Urmeaza. Daniel 12:1-3:"2 "At that time Michael, the great prince who protects your people, will arise. There will be a time of distress such as has not happened from the beginning of nations until then. But at that time your people—everyone whose name is found written in the book—will be delivered. 2 Multitudes who sleep in the dust of the earth will awake: some to everlasting life, others to shame and everlasting contempt. 3 Those who are wise[a] will shine like the brightness of the heavens, and those who lead many to righteousness, like the stars for ever and ever. "

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Daniel 12:1-3:"1. Şi în vremea aceea se va scula Mihail, marele voievod care ocroteşte pe fiii poporului tău, şi va fi vreme de strâmtorare cum n-a mai fost de când sunt popoarele şi până în vremea de acum. Dar în vremea aceea, poporul tău va fi mântuit şi anume oricine va fi găsit scris în carte.
2. Şi mulţi dintre cei care dorm în ţărâna pământului se vor scula, unii la viaţă veşnică, iar alţii spre ocară şi ruşine veşnică.
3. Şi cei înţelepţi vor lumina ca strălucirea cerului şi cei care vor fi îndrumat pe mulţi pe calea dreptăţii vor fi ca stelele în vecii vecilor."

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu a creat omul si e logic sa fie al tuturor oamenilor din orice popor si limba si nu doar pentru evrei.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si un autoturism e din tarana si nu e tarana.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Esti din tarana pentru ca mananci plante care cresc din tarana.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Simplu. Merge ala cu sapaliga. Ia o bucata de pamant de unde alege metalul din tarana. Planta alege niste compusi organici din tarana.

Răspuns utilizator avertizat
| Titan123 a răspuns:

Puțini ar fi cu el și ar sfârși, tot rastignit