| Antipaticu a întrebat:

Daca ascult altceva in afara de muzica bisericeasca, o sa ajung in iad?

24 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi da, dar și cu muzica bisericească poți să ajungi în iad dacă nu e ortodoxă ( ști tu, singura religie bună)

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Zoincs
Am un cazan rezervat chiar in mijlocul iaduluiworried

| Trinitas a răspuns:

Da, pacatosule, " Si Dumnezeo a spus: Cel ce nu asculta cuvantul Domnului pe Trinitas sa fie chinuit o eternitate de babuini sado-masochisti" (Ev. dupa Ghiţă 66, 6)

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns:

hee hee îți păstrez un locușor călduț-personal mi se întâmplă doar să ascult uneori și muzică bisericeasca!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asculți ce muzică vrei, nimeni nu știe cu exactitate dacă este Iad sau Rai.
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

O sa arzi in cazane.

| 愛日本 a răspuns:

Nu rolling on the floor de unde ai scos-o şi pe asta?

| nesuferit a răspuns:

Exista muzica bisericeasca? laughing

| n1na a răspuns:

Oare ajunge cineva in rai?

| 220V a răspuns:

Daca faci multe lucruri, dupa parerea cre(s)tinilor ajungi in iad

| Esperança a răspuns (pentru 220V):

Nu te lua dupa cre(s)tini, ia-te dupa Isus, si fa ce a facut El, daca crezi ca exista, nu fa ce fac oamenii.

| 220V a răspuns (pentru Esperança):

Nu cred in basme

| Esperança a răspuns (pentru 220V):

Cand ai timp daca vrei, as vrea sa iti dau sa asculti o marturie. nu pierzi nimic daca o asculti. dar ramane la atitudinea ta.
http://www.youtube.com/watch?v=95BaO0em0k0&feature=related

| Posesiv a răspuns:

Ma amuz. Din ce in ce mai multe intrebari stupide.
N-are rost sa mai raspund intrebarii.

Răspuns utilizator avertizat
| Posesiv a răspuns (pentru Antipaticu):

Ma refeream la intrebarea pusa de tine.

| Nolkyz a răspuns:

Ramane de vazut laughing

| Cornelcmn8 a răspuns:

NU, in iad nu t educi dupa ce muzica asculti, in iad te duci dupa ce pacate faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taci ca ii bine in iad. bere, mici, heavy metal, niste roscate focoase ( la propriu ) care sa ne intretina... in rai ce ai, harpa si ingeri puri ( probabil nici nu sunt dispuse ingeritele la perversiuni ). deci ii mai bine acolo jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Robertutzuu a răspuns:

Eu unu nu cred in prosti de acest gen. Nu am ascultat niciodata o melodie bisericoasa asteas prostii si in plus si biserica asta nici n usti ce sa crezi uni crestin catloici alti ortodoxi unu zic ca e ca iei alti ca ia asa ca,,,,

| mBogdy a răspuns:

Salut. nu cred.Mai toti oamenii asculta felurile lor preferate de muzica nu esti oblicat sa asculti muzica bisericeasca pentru tot timpul.

| foofoo a răspuns:

Fara nicio indoiala, da.