| FecioaraMaria4u a întrebat:

Daca ateii trebuie batuti pentru ca nu merg la biserica, crestinii ar trebui batuti pentru ca nu vor sa mearga la conferinte stiintifice?

9 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

De aici rezulta ca ateii frecventeaza conferintele stiintifice tot atat de des cat frecventeaza crestinii bisericile.
Te las pe tine sa-mi spui daca este corecta afirmatia sau nu.

| ania a răspuns:

De ce să mai fie bătuți? Ii chinuie și prea mult singurătatea infernală din sufletul lor.

| Wøodenpints a răspuns:

Atunci de ce te tot învârţi pe aici, şi încerci să-i faci pe alţii să creadă în ce crezi tu?
Ai impresia că suntem atât de idioţi, încât dacă am fi vrut să credem în ceva, nu am fi reuşit fără ajutorul tău?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine spune că ateii trebuie bătuţi că nu merg la biserică?
Doamne, nu mă lăsa.

| 1Mihai1 a răspuns:

Ce creştin a spus că ateii ar trebui bătuţi?

| Raynn a răspuns:

De ce ateii trebuie sa mearga la conferinte stiintifice?

| charonmario a răspuns:

Ateii nu trebuie batuti de oameni sunt batuti destul de Dumnezeu direct sau indirect sa mearga la conferinte stiintifice crestinii sa ce¡ uitate la documentarul asta inchidel un pic pe babi minune si uitate la documentar sa intelegi mai multe
http://www.youtube.com/watch?v=EDNDvpjbx6U&feature=related

| relu008 a răspuns:

Cine a spus ca ateii TREBUIE bătuți ca nu merg la biserica? Daca îs ateii, de ce ar merge în primul rând acolo?