| HitmanSA a întrebat:

Daca ati fi putut alege o religie la nastere cu mintea de acum ce ati fi ales?

Astept raspunsuri si justificari.

39 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cred ca Rastafari laughing

| HitmanSA explică (pentru IMC90):

O arzi pe canabislaughinglaughing

| sensa a răspuns:

Niciuna sau oricare...religia nu are prea mare leg cu dumnezeuhappy

Răspuns utilizator avertizat
| DulceCaLamaia a răspuns:

Sa fiu ateu.laughing

| HitmanSA explică (pentru Antipaticu):

Sigur mi-ar place...
Ai mai facut mare rating la intrebari despre tzigari si bautura?

| comansorin a răspuns:

Tot asa pentru ca nu este nimic prea strict adeik sa nu te imbraci in pantaloni scurti sau sa nu poti purta de aia de aia pentru ca intimidezi pe altii tot religia ortodoxa mi se pare cea mai apropiata de Dumnezeu!

| HitmanSA explică:

Probabil ca ateismul ar ramane la putere.

Răspuns utilizator avertizat
| HitmanSA explică (pentru Antipaticu):

Nu prea am imi intrat pe TPU in sap trecuta si nu mai stiam ce ai postat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia Wicca... să mă sexez cu copacii şi crengile, şi să zic că sunt oameni sau nu ştiu ce zeitate thinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Da, sunt mari şi lungi. În special prefer crenguţele.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Ceva kent mentolat. Tu?

Răspuns utilizator avertizat
| YoSiAtat a răspuns:

Nu as alege nimic. Iisus s-a botezat matur ( peste 30 de ani).
Noi de ce trebuie sa ne botezam la nastere?
Iar daca ar fi sa aleg as alege una universala, o religie universala cum o au magii ce practica magia inalta, sau autentica.

| Victor979 a răspuns:

Nis una nu cred in religii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Să înţeleg că tu cunoşti efectele mai bine.
Şi ce îţi place să fumezi cel mai mult?

Răspuns utilizator avertizat
| Rapunzell a răspuns:

Mai... eu as alege tot ortodoxia. Pana la urma, o pot parasi oricand dar, cu mintea de acum, raman la ea happy De ce? Pentru ca sunt convinsa ca este cea dreapta. Asta ne-a lasat Hristos, asta trebuie sa urmam daca vrem sa fim cu El in veci. Toate celelalte religii sunt pure rataciri.

| Rapunzell a răspuns (pentru sensa):

Dar cu ce are legatura religia? Sa stim si noi, astia...

| sensa a răspuns (pentru Rapunzell):

Din punctul meu de vedere religia e folosita de anumiti oameni pentru a manipula alti oameni.si ca sa aduc oarecum un argument...te-as intreba dc aceste religii care sustin in unanimitate(banuiesc) ca exista un sg dumnezeu religiile au atatea reguli total diferite?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antipaticu):

Să fumezi PE mine sau să MĂ fumezi? Dacă e varianta a doua, să ştii că nu sunt chiar aşa uscată, şi nici nu am ierburi în mine, aşadar îţi va fi cam greu thinking

| FucktheSystem a răspuns:

N-aș alege nici una, dar dacă aș fi obligată aș alege una cât mai simplă, să zicem care se roagă unei pietre și în care trebuie să ai piatra sfântă mereu cu tine, să nu o scapi, să dormi cu ea sub pernă etc.

| Rapunzell a răspuns (pentru sensa):

Religiile lumii nu sunt in unanimitate happy Exista, intr-adevar, un singur Dumnezeu, dar nu toti oamenii cred asta. Tocmai asta e religia: credinta intr-o forta superioara. Ca sunt si religii fara fundament dumnezeiesc este adevarat, dar dum poti sa spui ca religia nu are treaba cu Dumnezeu?

| sensa a răspuns (pentru Rapunzell):

Dc sustii ca celalalte sunt"pure rataciri"?

| sensa a răspuns (pentru Rapunzell):

Am zis ca nu prea are leg cu dumnezeu.nu ca nu are nicio leg...de pare multe ori din pacate se foloseste de numele lui dumnezeu ca sa atinga anumite scopurihappy...dar na.probabil mai ai nevoie de ceva experiente in viata ca sa iti poti da seama de astahappy

| Larisa a răspuns:

As fi ales sa cred in Dumnezeu si atat!

| Rapunzell a răspuns (pentru sensa):

Este in primul rand absurd sa spui ca tu crezi in ceva dar sa fi in regula si sa crezi ca si celelalte religii sunt bune. Ar insemna din start sa nu fi sigur de religia ta. Si eu sunt sigura de religia mea. Cred in Dumnezeu! Cum as putea sa cred si in Dumnezeu si in Osiris, Buda, Alah si alte dracii? Pentru ca sunt convinsa ca ortodoxia este calea cea dreapta, afirm cu tarie ca toate celelate sunt pure rataciri. Una este calea spre Hristos! Restul sunt abateri.