| IonutPetre12 a întrebat:

Voi ce preferați, ziua sau noaptea? Astept si justificări

27 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Noaptea că e liniște.

| mgtow a răspuns:

Noaptea e mai faina cand vine vorba de condus si ziua ca sa muncesti

| sabin89 a răspuns:

Mie îmi place pe-nserat, când zările pline de farmec strălucesc în luminiş, când mierlele zboară prin tufiş, şi când din codri... ştiţi voi cine vine pe furiş.

| RAY a răspuns:

Prefer sa exist fie ca e noapte sau zi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ambele au rostul lor, dar noaptea nu e canicula, e mai liniste, si imi da un sentiment mai placut.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde, când prefer noaptea când ziua. Noaptea este mișto pentru că este relaxanta ca și atmosfera. Ziua îmi place datorită peisajelor care sunt mult mai multicolore, nu spun că noaptea nu este frumoasa cu ale ei peisaje.

| SilentRain a răspuns:

Noaptea ma simt în largul meu

| Sofer a răspuns:

Ziua pentru ca este lumina naturala si nu te oboseste la ochi. in schimb noaptea mai obosesti.

| LPCTSTR a răspuns:

Ziua...
Deși e nasol că-i cald sau oamenii sunt enervanți sau altele, noaptea are acel iz de insecuritate.
Și cum eu sunt speriat de bombe, uneori ajung în întuneric să am halucinații, dar mna, asta-i Cooke.

| oProasta a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mie de exemplu imi place noaptea pentru ca e frumos

| J0B0MAT a răspuns:

Noaptea pentru că e întuneric. #hellodarknessmyoldfriend

| Ineys a răspuns:

Noaptea.
E mai liniste, nu te mai deranjeaza/cauta toata lumea pentru ca majoritatea dorm.
E intuneric si nu se mai reflecta lumina din monitor. rolling on the floor
Si cam atat.

P.S: Astia cu filozofiile, nu mai copiati citate de pe net...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu prefer sa radem impreuna 4:13 minute https://www.youtube.com/watch?v=lb8fWUUXeKM ca o mare familie ce suntem pe TPU.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Crede-ma frate rasul e foarte sanatos https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc de umple de bucurie. Biblia spune: „O inimă veselă este o bună doctorie, dar un duh mâhnit usucă oasele" şi „dacă slăbeşti în ziua necazului, mică îţi este puterea" (Proverbele 17:22; 24:10).

| Nilsson a răspuns:

Ziua, în special zilele însorite. Lumina soarelui ajută la producerea vitaminei D și a hormonilor antidepresivi. Plus că toată realitatea înconjurătoare e pusă cu adevărat în valoare pe lumină.

| laSoledad a răspuns:

Prefer seara cand apune soarele, dar inca mai e lumina, prefer noaptea si prefer dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea fiindca mi se mai amelioreaza depresia

| Adrian5575 a răspuns:

Noaptea, pentru ca este mai linistitor.

| eckblume a răspuns:

Ador sa ma uit pe cer si sa vad luna si stele...si vecinii laughing. Glumesc, aveam momente cand ieseam pe balcon sa vad cine mai e treaz ca mine. Ador fulgerele si trasnetele noaptea. Imi place mult sa fie noapte, dar sa fie cineva cu mine in casa. Acum cativa ani, fiind si la ultimul etaj, niste cucuvele si-au facut cuib si cantau de zor. Erau tare frumusele, dar ma cam speria cantecul lor.
Si ziua e placuta pentru mine. Uneori am prea multe activitati, alteori vreau doar o pauza de relaxare. Imi place mult si ziua.

| Mogiojojo a răspuns:

Imi place noaptea. Imi da un vibe bun

| llleo a răspuns:

Noaptea, noaptea. Chiar am pus accent pe această plăcere, preferință. Ziua mă simt îngrămădit. Noaptea simt că ies din cutie.

| Raizing a răspuns:

Noaptea - petreceri + disco + musica = distractie Totala love struck

| DanielIlie a răspuns:

Ambele au farmecul lor. Degeaba te îndrăgostești dacă nu stai îmbrățișat sub clar de lună; doar noapte de ar fi, fără fotosinteză nu ar fi nimic viu.

| laSoledad a răspuns (pentru DanielIlie):

Hai gata cu fotosinteza, copii. Mergeti la culcare.

Spuse taticul bradut la reclama.

| costincodrin a răspuns:

Ba ce sa zic, noaptea, că atunci pot sa trag pe nas...

rolling on the floor)))))

Glumesc (Nu faceți niciodată asta)?

| costincodrin a răspuns:

Ba ce sa zic, nopatea că atunci pot sa trag pe nas...

rolling on the floor))))))))))

Glumesc (NU FACETI NICIODATA ASTA?)

| khhbshdg a răspuns:

Noaptea!
Totul mi se pare ca e mai linistit. Imi place mai mult intunericul?