| anonim_4396 a întrebat:

Daca crezi in extraterestrii si atat, inseamna ca esti ateu?

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut nu, sigur esti crestin daca ai credinta ca exista extraterestri.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu poti sa crezi in extraterestii.Ori accepti faptul ca exista, ori nu.E un fapt demonstrat ca exista viata extrateresta.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Extratereşti sunt fiinţe ca oamenii deşi unii spun că ar fi aşa numiţii zei.
Ateu însemnă a nu crede în Dumnezeu şi în niciun zeu.
Pe curând!

| WhatheWow a răspuns:

Esti ateu cind nu crezi in nici o divinitate. Ce dracu ' mai faceti atitea speculatii; extraterestrii sint divinitati?

| Miauti a răspuns (pentru WhatheWow):

Omule nu te chinui sa explici ca oricum tot aia e... :))

Cred ca au vazut poza asta:
http://1.bp.blogspot.com/......iens-2.jpg

si oricum... The Vatican's chief astronomer says there is no conflict between believing in God and in the possibility of "extraterrestrial brothers" perhaps more evolved than humans.

Răspuns utilizator avertizat
| 1libercugetator1 a răspuns:

Nu

| angelicsin a răspuns:

Pai presupun ca da.

dar ideea este ca este mult mai logic sa crezi in extraterestri decat in dumnezeu, pentru ca statistic e imposibil sa nu existe extraterestrii. nu zic ca zboara cu naveta spaciala si vine pe pamant dar in mod sigur exista happy sunt de acord

| AmberMyth1 a răspuns:

Ateu inseamna ca nu esti "adeptul" niciunei religii. Cand discutam despre religie, ne ducem cu gandul catre partea fantastica, daca ii putem spune asa. Cand discutam despre "extraterestrii", in mod normal ar trebui sa ne ducem cu gandul spre partea stiintifica. Extraterestrii nu sunt niste creaturi mistice; ei sunt etichetati ca alte fiinte care traiesc in Univers - mai pe scurt. Cu alte cuvinte, daca crezi in extraterestrii nu inseamna ca acestia au devenit deodata adeptul vreunei religii. Acestia nu sunt considerati o religie. Deci, intr-un cuvant, da. Se poate zice ca esti ateu.

| AnonymousV a răspuns:

Mental, in orice caz sa nu crezi in extraterestri... Ei nici nu exista, acestea sunt presupuneri, iar presupuneri pot fi la nesfarsit. Si nu cumva sa incerci sa te faci ateu, ca e tare groaznic sa fii ateu in clipa mortii...

| GsvMcmxc a răspuns:

Sa il citez pe ''Cedry2k,,care a lansat ieri ultimul sau material solo si a avut concertul de retragere din industria muzicala.
''Unu se mandreste cu cat ii el de ateu si dispretuieste pe oricine crede in Dumnezeu
Altu face urat sa te faca sa crezi,
Ar fi in stare sa ti-l bage pe gat ca sa-l urmezi
Uni se vad salvati
Alti se cred pierduti
Si toti se apara agresand cealalta tabara
Unu ii curios adulmecand orice rahat
Altu calca in el total dezinteresat
Uni nu au limite
Altora le sunt stabilite de altii dupa alte criterii tampite
Uni nu au drepturi
Alti abuzeaza de ele
Am alte credinte decat ca ajung in ''Rai,, cu liftul
Vorbele unui om ''Credincios,, ce crede in Dumnezeu,,.
Nu conteaza daca ai un sistem de ''Credinta,, s-au ''Necredinta,, toti suntem oamenii pana la urma si prejudecatiile de genul acesta ne distrug.
Nu conteaza daca crezi in ''Dumnezeu,, sau nu crezi.Noi ne alegem singuri calea. Poti sa crezi in ''Dumnezeu,, daca ai ales aceasta cale si lumea ar trebui sa o respecte.Da numai ''Crede,, in impostorii care reprezinta ''Biserica,, si toate povestirile gen ''Rai,, si ''Iad,, care nu exista si sunt folosite cu scopul de a manipula si controla oamenii prin frica si teama.

| Duucu a răspuns (pentru GsvMcmxc):

Zi-mi te rog cum se numeste melodia si de unde o pot asculta, sau cumpara.

| GsvMcmxc a răspuns (pentru Duucu):

Ii de pe ultimul material solo numit ''Identitate,, ieri a avut concertul de retragere din industriala muzicala.Toate albumele lui ''Cedry2k,,sunt opere de arta.Toate piesele lui trebuie ascultate.Ma gandesc ca este si pe internet deja albumul ''Identitate,,.Nu l-am cautat pe net pentru ca este artistul meu preferat din industria muzicala si am vrut sa am toate albumele in original la colectie.