| Lizzu a întrebat:

Daca Dumnezeu, diavolul si ingerii exista atunci de ce nu ni se arata?

A avut cineva vreo experienta?

84 răspunsuri:
| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Ai ca pana la urma, daca faci vreo febra puternica cu temperatura mare si vei avea cosmaruri iei calea manastiri. Maica Liz, inlocuitoarea maicii Tereza, care si ea a avut destule indoieli.winking

| Lizzu explică (pentru Hombre):

happy nu, never.

| Lizzu explică (pentru Hombre):

Am fost odata in situatia asta, orbita de credinta si de tot.Nu ma voi mai intoarce acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb cateodata daca chiar exista, de ce nu se arata? Ce scop ar avea sa nu se arate? Din cauza ca nu se arata Dumnezeu, multi oameni merg pe alte cai, la fel si cu Diavolul.Eu cred ca daca ar exista o Divinitate ar vrea sa castige credinta tuturor, sa demonstreze asta.Nu vreau acum sa-L critic pe Dumnezeu, poate o fi avand motivele Lui. Daca exista, atunci cu siguranta stie El ce face.

| Maxim96 a răspuns:

Ingerii,diavolii si Dumnezeu sunt fiinte nemateriale, nu putem sa-i vedem numai daca i-au infatisarea la ceva.Ingerii apar sub chipul unor tineri.Nu fiecare poate sa vada ingerii sau diavolii, numai unii oameni prin darul lui Dumnezeu poate sa-i vada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai si un documentar in aceasta directie, deoarece chiar m-am intrebat de ce ingeri apar doar in religia iudeo-crestino-islamica? De ce nu si alte religii "pagane"?

| sabrina103 a răspuns:

Diavolii iau fiinta materiala numai fata de oamenii care nu sunt crestini in general fata de politeisti, insa sunt multi crestini care le simt prezenta. Daca l-ai vedea pe Dumnezeu ai muri pe loc indiferent cat de "sfanta" esti. Iar ingerii se arata numai anumitor crestini, in general muribunzi, pentru ca ei sa obisnuiasca cu infatisarea ingerilor.

| Scarbo a răspuns:

Halucinatii.

| Scarbo a răspuns:

Si unde-i demonu? Stiai ca exista oameni prefacuti si nebuni in lumea asta? Ma intreb cati bani castiga acel preot pe fiecare spectacol, de ce nu-l exorcizeaza intr-un loc mai retras, de ce trebuie s-o faca la biserica sau pe strada?

| Scarbo a răspuns (pentru Lizzu):

Ai vreo dovada ca ceea ce vad ei sunt draci? Sau au ei vreo dovada?

| Bogdana a răspuns:

'Fata nu vei putea sa Mi-o vezi, caci nu poate omul sa Ma vada si sa traiasca. ' Exodul cap 33 vs 20

'Ferice de cei ce n-au văzut, şi au crezut.' Ioan cap 20 vs 29

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diavolul se arata prin infatisare in spirite! Nu vreau sa fiu contrazis deoarece aduc imediat imagini incontestabile, vechi care nu sunt si nu au cum sa fi fost fraudate! Au trecut toate testele de autenticitate!

| Ninussu a răspuns:

Fa-ti timp si vizioneaza-l in totalitate, la sfarsit iti vei afla raspunsul! Numai bine!
https://www.youtube.com/watch?v=1Be1IEtCwQg

| doctorandus a răspuns (pentru Lizzu):

In primul rand, nu toti bolnavii psihici au halucinatii. Exista bolnavi psihici care n-au avut nicio experienta paranormala in toata viata lor. Pe urma sunt batrani de 80-90 de ani care mor atei, fara sa fi vazut nici inger nici drac toata viata lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.kanald.ro/......32.html.am incercat iarasi.

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu aiba timp? Are timp berechet.Doar in conceptia CRETINILOR asa spune.

| Mikhtarian a răspuns:

Depinde doar de tine.
Iti trebuie credinta oarba pana sa vezi,si da,s-au aratat,dar celor care au trebuit, pentru a parcurge drumul crestinismului.
Vrei sa ti se arate tie, un pacatos, un inger?
Ar fi culmea, tu al pacatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumniezău):

Clar! laughing

| NEon222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Diavolul se arata in fiecare zi a vietii noastre..nu vreau sa crezi ca-s nebun sau ceva in genu...dar uitete si tu pe la Tv si restul, nu ai cum sa nu vezi... daca exista rau, exista si binewinking

| MelissaMiriam a răspuns:

Nu am avut dar ei nu sunt oameni asa ca noi sunt ca niste,, spirite" cum s-ar spune si mintea omeneasca nu i-ar putea concepe cum sunt in relitate tot ce vezi sunt imagini create de oameni noi nu ii putem vedeawinking gasesti asta si in biblie credwinking

| Lizzu explică (pentru Maxim96):

Nu stiu de ce doar unii oameni cand de fapt toti suntem "creatiile" cuiva si ar trebui ca tuturor sa ne fie dezvaluite secretele astea..care ne inconjoara.

| Lizzu explică (pentru sabrina103):

"Daca l-ai vedea pe Dumnezeu ai muri pe loc indiferent cat de "sfanta" esti"

--- laughing nu spune asta, te rog.
Nu e adevarat.

| Lizzu explică (pentru Scarbo):

NU...asta e marea problema.

| Lizzu explică (pentru Bogdana):

Tocmai...
Nu am de ce sa cred fara sa vad...

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

laughing laughing Calm!

Cum se arata in spirite? adica ia infatisarea unor creaturi?

| Lizzu explică (pentru doctorandus):

Da, ai dreptate...
Cazuri si cazuri.

| Lizzu explică (pentru Ninussu):

Mersi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Nu inseamna creaturi spirite..Si da! De ce razi? Problema iti depaseste apometrul inteligentei?

| Lizzu explică (pentru Mikhtarian):

Ma faci pacatoasa? Nu inteleg.

Si daca stai sa te gandesti altfel te poti intreba de ce ingerii nu se arata tocmai oamenilor pacatosi pentru a-i determina sa creada si sa-i aduca pe calea cea buna?
De ce sa se arate tot celor "Sfinti "? ce rezolva?
Cum au fost cazuri de moarte clinica intamplate unor atei pe care i-a determinat sa creada pe urma si sa devina cei mai strasnici crestini.

Pe aia pacatosi cui ii lasa?

| Mikhtarian a răspuns (pentru Lizzu):

Nu ai inteles ideea.
Nu se arata tuturor, astfel viata de apoi n-ar mai avea idee logica.
Va veni timpul cand ai sa vezi, Dumnezeu are grija de toti, si credinciosi, si pacatosi.